POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [08.06.2023, 19:50:13] • Jarszewo

Uroczystość Bożego Ciała w Jarszewie: Tradycja, Wiara i Jedność

Uroczystość Bożego Ciała w Jarszewie: Tradycja, Wiara i Jedność

fot. OSP Jarszewo

8 czerwca 2023 roku w Kościele Katolickim obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwana Bożym Ciałem. Z tradycją Bożego Ciała związana jest jednostka OSP Jarszewo. Po uroczystej Eucharystii odbyła się procesja ulicami do ołtarzy, przygotowanych przez mieszkańców Jarszewa oraz sąsiednich wiosek.

Jest to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym, które upamiętnia prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Jedną z parafii, w której ta uroczystość ma szczególne znaczenie, jest parafia w Jarszewie, gdzie ściśle związana jest z nią jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.

Boże Ciało jest okazją do wyrażenia wiary i uczczenia Ciała i Krwi Chrystusa obecnej w konsekrowanej Hostii. W trakcie uroczystej Mszy Świętej, wierni wierzą w to, że chleb i wino stają się prawdziwym Ciałem i Krwią Jezusa. Po zakończeniu Mszy Świętej, odbywa się procesja ulicami miasta, podczas której kapłan niesie konsekrowaną Hostię, a wierni idą za nim, śpiewając hymny religijne i modląc się.

W Jarszewie ta uroczystość jest szczególnie ważna dla społeczności lokalnej. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej jest ściśle związana z parafią i aktywnie uczestniczy w organizacji procesji Bożego Ciała. Miejscowi strażacy nie tylko zapewniają bezpieczeństwo i porządek podczas tego religijnego wydarzenia, ale również biorą aktywny udział w jego przygotowaniu.

Przed procesją ulicami Jarszewa, mieszkańcy miasta i okolicznych wiosek starannie przygotowują ołtarze, na których zatrzymuje się procesja. Ołtarze są pięknie udekorowane kwiatami, zielonymi gałęziami i innymi symbolami religijnymi. Każdy ołtarz ma swoją specjalną tematykę i przesłanie, które jest związane z daną okolicznością lub grupą społeczną.

Procesja Bożego Ciała to czas, gdy społeczność lokalna zbiera się razem, aby wspólnie oddać cześć Chrystusowi obecnemu w Eucharystii. Wierni z różnych grup wiekowych i zawodowych łączą siły, aby uczcić tę ważną uroczystość. Procesja przechodzi przez główne ulice miasta, zatrzymując się przy ołtarzach, gdzie odmawiane są modlitwy, a kapłan udziela błogosławieństwa ze złożoną Hostią.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Sobota [10.06.2023, 21:13:20] • [IP: 83.20.142.***]

tak to jest Waldemar wspanialy

Gość • Piątek [09.06.2023, 07:19:40] • [IP: 213.163.138.**]

Tak to prawda. Najlepszy !!

Gość • Czwartek [08.06.2023, 23:55:19] • [IP: 5.173.157.*]

Jarszewo ma najlepszego księdza jakiego sobie można wyobrazić. Oby więcej takich.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dargobądz, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Dargobądz. Zderzyły się dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące tymi pojazdami. ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■