POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [08.06.2023, 23:10:33] • Kamień Pomorski

Piknik Rodzinny z kamieńskimi funkcjonariuszami

Piknik Rodzinny z kamieńskimi funkcjonariuszami

fot. Policja

Kamieńscy policjanci, aby szerzyć wśród dzieci zasady bezpieczeństwa wzięli udział w Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Dom Kultury w Kamieniu Pomorskim z okazji Dnia Dziecka. Podczas wspólnej zabawy przypominali o podstawowych zasadach jak być bezpiecznym.

03 czerwca 2023 roku w Kamieniu Pomorskim odbył się Piknik Rodziny, w którym udział wzięli kamieńscy policjanci, aby poprzez zabawę promować zasady bezpieczeństwa. Podczas wspólnej zabawy dzieci losowały pytania z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy bezpiecznych wakacji. Miały też możliwość rozwiązania krzyżówki, której hasła dotyczyły bezpieczeństwa. Do wygrania były gry plaszowe. Dzieci musiały też wykazać się sprawnością manualną, gdyż jedno z zadań dotyczyło złożenia bryły radiowozu z wycinanki.

Piknik Rodzinny z kamieńskimi funkcjonariuszami

fot. Policja

Milusińscy poznali na czym polega praca policjanta, a na kartach daktyloskopii mogły sprawdzić jak zbiera się odbitki linii papilarnych. Podczas wspólnych gier i zabaw policjanci przypominali jak bezpiecznie zachować się nad wodą, w lesie oraz jak się zachować kiedy się zgubimy. Rozmawiali też o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Podczas pikniku mundurowi przekazywali najmłodszym elementy odblaskowe, które zwiększą ich widoczność oraz wpłyną na poprawę bezpieczeństwa. Każde dziecko otrzymało dodatkowo "odznakę bezpiecznego malucha" w formie pieczątki.

Piknik Rodzinny z kamieńskimi funkcjonariuszami

fot. Policja

Piknik Rodzinny z kamieńskimi funkcjonariuszami

fot. Policja

Piknik Rodzinny z kamieńskimi funkcjonariuszami

fot. Policja

Piknik Rodzinny z kamieńskimi funkcjonariuszami

fot. Policja

sierż. Katarzyna Jasion


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Piątek [09.06.2023, 22:41:24] • [IP: 45.88.96.**]

A kto pomoże bezdomnym. Kontenery i masaże, spa całego ciała zeby zeszly z nich przyzwyczajenia, resecik i samo idzie

Gość • Czwartek [08.06.2023, 23:34:19] • [IP: 37.47.154.***]

Jest główny szeryf

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■