ikamien.pl • Czwartek [08.06.2023, 23:10:33] • Kamień Pomorski

Piknik Rodzinny z kamieńskimi funkcjonariuszami

Piknik Rodzinny z kamieńskimi funkcjonariuszami

fot. Policja

Kamieńscy policjanci, aby szerzyć wśród dzieci zasady bezpieczeństwa wzięli udział w Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Dom Kultury w Kamieniu Pomorskim z okazji Dnia Dziecka. Podczas wspólnej zabawy przypominali o podstawowych zasadach jak być bezpiecznym.

03 czerwca 2023 roku w Kamieniu Pomorskim odbył się Piknik Rodziny, w którym udział wzięli kamieńscy policjanci, aby poprzez zabawę promować zasady bezpieczeństwa. Podczas wspólnej zabawy dzieci losowały pytania z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy bezpiecznych wakacji. Miały też możliwość rozwiązania krzyżówki, której hasła dotyczyły bezpieczeństwa. Do wygrania były gry plaszowe. Dzieci musiały też wykazać się sprawnością manualną, gdyż jedno z zadań dotyczyło złożenia bryły radiowozu z wycinanki.

Piknik Rodzinny z kamieńskimi funkcjonariuszami

fot. Policja

Milusińscy poznali na czym polega praca policjanta, a na kartach daktyloskopii mogły sprawdzić jak zbiera się odbitki linii papilarnych. Podczas wspólnych gier i zabaw policjanci przypominali jak bezpiecznie zachować się nad wodą, w lesie oraz jak się zachować kiedy się zgubimy. Rozmawiali też o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Podczas pikniku mundurowi przekazywali najmłodszym elementy odblaskowe, które zwiększą ich widoczność oraz wpłyną na poprawę bezpieczeństwa. Każde dziecko otrzymało dodatkowo "odznakę bezpiecznego malucha" w formie pieczątki.

Piknik Rodzinny z kamieńskimi funkcjonariuszami

fot. Policja

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/40427/