POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [23.11.2022, 12:43:35] • Międzyzdroje

Zakończył się Kurs Przewodnikowski „Latarnik II” - kurs na przyszłych instruktorów ZHP

Zakończył się Kurs Przewodnikowski „Latarnik II” - kurs na przyszłych instruktorów ZHP

fot. Organizator

W dniach 10-11 i 18-20 listopada 2022r. na terenie budynku, w którym znajduje się harcówka X Szczepu „Gniazdo” ZHP w Międzyzdrojach odbył się Kurs Przewodnikowski „LATARNIK II”, czyli kurs przygotowujący do dalszej drogi harcerskiej, ale już jako instruktor ZHP, taki kurs wychowawców harcerskich. Został on zorganizowany we współpracy Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP i Zespołu Kadry Kształcącej Hufca Szczecin – Pogodno ZHP.

Dwa zjazdowe weekendy zostały przeprowadzone w formie kilkudniowych spotkań. W kursie wzięło udział 19 harcerek i harcerzy z hufców: Szczecin, Szczecin-Pogodno, Szczecin-Dąbie, Stargard i oczywiście z Hufca Ziemi Wolińskiej.

Zakończył się Kurs Przewodnikowski „Latarnik II” - kurs na przyszłych instruktorów ZHP

fot. Organizator

Uczestniczyli oni w różnych zajęciach i warsztatach, które nie tylko przygotowywały ich do pełnienia funkcji wychowawcy, lecz także pozwalały doskonalić harcerskie umiejętności oraz wiedzę.

Kursanci mogli dowiedzieć się więcej między innymi o najważniejszych dokumentach w ZHP, o komunikacji, planowaniu pracy oraz własnego instruktorskiego rozwoju, o byciu liderem, motywowaniu siebie i innych. Mówiono o harcerskiej wspólnocie, o bezpieczeństwie, o przepisach, o identyfikacji wizualnej. Były także bardziej dynamiczne formy jak quiz z dzwonkiem, zagadki logiczne czy testy osobowościowe z przymrużeniem oka. A podczas trwania pierwszej części szkolenia zarówno kursanci, jak i kadra kursu w ramach służby na rzecz lokalnej społeczności wzięli udział w miejskich uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Zakończył się Kurs Przewodnikowski „Latarnik II” - kurs na przyszłych instruktorów ZHP

fot. Organizator

W ostatni weekend całość szkolenia zwieńczył sobotni obrzędowy kominek, w trakcie którego podsumowaliśmy przebieg kursu. Atmosfera była wyjątkowa, a wszystko to dzięki przyjętej konwencji i naszemu motto: „Bądź jak latarnia morska, świeć jasnym, mocnym światłem i wskazuj drogę innym”.

Wszyscy uczestnicy i kadra musieli wykonać sobie statek z papieru. Po tym jak zapłonęły świece i wybrzmiała gawęda każdy z uczestników i kadry kolejno umieszczał swój statek… jedni dopłynęli do zaimprowizowanego portu, inni utknęli na mieliźnie, jeszcze inni ledwie dostrzegali światło latarni morskiej, a jeszcze inni już z tego portu wypływali w morze na kolejny rejs. Byli też tacy, którzy oczekiwali na redzie niosąc pomoc tym, którzy zeszli z kursu…
Słowa wypowiadane przez kursantów bardzo kadrę wzruszyły. Były szczere i płynące prosto z serca, a wypowiedzenie ich wymagało dojrzałości i odwagi.

Zakończył się Kurs Przewodnikowski „Latarnik II” - kurs na przyszłych instruktorów ZHP

fot. Organizator

Po ostatnim wspólnie spożytym śniadaniu i uporaniu się z porządkami odbył się apel, w trakcie którego odczytany został rozkaz a w nim potwierdzenie ukończenia kursu przez wszystkich uczestników oraz słowa podziękowania dla kadry.

A później już pożegnalny krąg przyjaźni i ostatnie uściski przed drogą do domów. To był dobry czas pokazujący, że mamy wspaniałą harcerską młodzież - tą młodszą, i tą ciut starszą.

A teraz do domów, do swoich gromad i drużyn… i do roboty.
Stopień przewodnika sam się nie zdobędzie!

Zakończył się Kurs Przewodnikowski „Latarnik II” - kurs na przyszłych instruktorów ZHP

fot. Organizator

Dziękujemy Nadmorskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku oraz Rejonowemu Oddziałowi Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Międzyzdrojach za użyczenie pomieszczeń na szkolenia, a także Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach za pyszne obiady.

Wydarzenie finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030 oraz ze środków Gminy Międzyzdroje.

Czuwaj!
hm. Marek Niewiarowski
phm. Tomasz Rychłowski
Hufiec Ziemi Wolińskiej ZHP


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

keriru • Sobota [26.11.2022, 08:37:58] • [IP: 93.175.161.**]

Harcerskie czuwaj z Puław. Miło was widzieć chociaż na zdjęciu.Hania, Jan, Tomek. Trzymajcie się.

Gość • Sobota [26.11.2022, 01:32:28] • [IP: 83.21.149.***]

Zbychu, to Ty ??

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grębowo: Dnia 25 na 26 trwały poszukiwania 25-letniego mężczyzny. Przed godziną 3:00 mężczyzna został odnaleziony przez policję ■ Wolin: W piątek o godz. 15:30 odbędzie się otwarcie przebudowanej ul. Marii Konopnickiej (rondo przy ul. Marii Konopnickiej, Mostowej, Słowackiego) ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Już wiadomo, kto ściągnął Sylwię Sobolewską do kamieńskiego PGK. Za tym tajemniczym transferem stoi sam prezes! ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ W sobotę, 15 października 2022 r. w Pyrzycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W imprezie wystartowało prawie 200 zawodników z ponad 20 klubów. W zawodach uczestniczył klub sportowy UKS Gimsport Międzyzdroje. Klub reprezentowany był przez Oliwię Cisowską, która po zaciętych walkach na macie wywalczyła srebrny medal. Gratulujemy Oliwia i życzymy dalszych sukcesów ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■