POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [28.09.2022, 16:58:41] • Świnoujście

Niemiecko-polski koncert na Uznamskim Festiwalu Muzyki z muzyką Pomorza i estońskim zespołem Floridante w Domu Kultury w Świnoujściu, 4 października, godzina 19:30

Niemiecko-polski koncert na Uznamskim Festiwalu Muzyki z muzyką Pomorza i estońskim zespołem Floridante w Domu Kultury w Świnoujściu, 4 października, godzina 19:30

fot. Organizator

Seebad Heringsdorf / Świnoujście, 28. września 2022. Po dwóch latach w Świnoujściu znów odbędzie się koncert Festiwalu Muzyki Uznamskiej. Relacje pomiędzy Europą Środkową – Polską i Niemcami – a państwami bałtyckimi były silne już w epoce baroku. O tym muzycznym moście opowie cieszący się popularnością zespół Floridante – we wtorek 4 października, o godzinie 19:30, w Domu Kultury w Świnoujściu. Będzie tam można po raz pierwszy usłyszeć dzieła kompozytorów, których utwory nie były nigdy wcześniej grane ani w Niemczech, ani w Polsce.

• Zespół Floridante 4 października, o godzinie 19.30 w Domu Kultury w Świnoujściu
• Uznamski Festiwal Muzyki z kolejnymi znamienitymi koncertami w najpiękniejszych miejscowościach koncertowych wyspy Uznam potrwa do 8 października.
• Duży koncert finałowy w Peenemünde z orkiestrą NDR Radiophilharmonie pod przewodnictwem słowackiego dyrygenta Juraja Valcuha i z udziałem izraelskiego skrzypka – Vadima Gluzmana.

Estoński zespół Floridante został założony w roku 2014 w Tallinnie. Od roku 2015 zespół Floridante regularnie gości na renomowanym festiwalu Haapsalu Early Music Festival. W ciągu lat zespół ten wypracował znakomitą pozycję na estońskiej scenie muzyki klasycznej i odbył liczne koncerty m.in. w ramach festiwali oraz poza swoją ojczyzną. W roku 2019 ukazała się debiutancka płyta zespołu Floridante „Amarilli mia bella” nakładem Estonian Record Productions. Sponsorem tego koncertu jest Miasto Świnoujście.

Program stanowi muzyczną podróż w czasie, prezentującą nie tylko nieznanych estońskich kompozytorów, lecz także instrumenty strunowe, które rzadko już można usłyszeć. Do bardziej znanych instrumentów należy viola da gamba, która w epoce baroku została stopniowo wyparta przez wiolonczelę lub niemalże nieznana w Polsce i Niemczech nyckelharpa, należąca w Szwecji do tradycyjnych instrumentów muzyki ludowej. Również kannel, rodzaj fińsko-estońskiej cytry, dopełnia program porywających dźwięków i muzyki.

Na Uznamskim Festiwalu Muzyki w tym roku zostanie zaprezentowana muzyka z Estonii, a 8 października nastąpi kulminacja „20 lat koncertów w Peenemünde” z udziałem orkiestry NDR Radiophilharmonie. Odbędzie się również europejska premiera nowego dzieła znakomitego estońskiego kompozytora, jakim jest Jüri Reinvere. Koncert odbędzie się pod przewodnictwem słowackiego dyrygenta Juraja Valčuha. Rolę skrzypka będzie pełnił Vadim Gluzman. Punkt kulminacyjny uroczystości jubileuszowych miał miejsce już w maju, w ramach jedynej w swoim rodzaju rezydencji Orkiestry Filharmonii Nowojorskiej i światowych gwiazd, takich jak Anne-Sophie Mutter, Thomas Hampson i Jan Lisiecki.

Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasie MDK, ul. Wojska Polskiego 1/1, II piętro, p. 321, kasa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 15:00.

Bilety oraz więcej informacji są dostępne pod numerem +4938378-34647 i na stronie www.usedomer-musikfestival.de.

Kontakt z prasą
Alexander Datz
E a.datz@usedomer-musikfestival.de


Zaktualizowano: Środa [28.09.2022, 20:20:20]

komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Już wiadomo, kto ściągnął Sylwię Sobolewską do kamieńskiego PGK. Za tym tajemniczym transferem stoi sam prezes! ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ W sobotę, 15 października 2022 r. w Pyrzycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W imprezie wystartowało prawie 200 zawodników z ponad 20 klubów. W zawodach uczestniczył klub sportowy UKS Gimsport Międzyzdroje. Klub reprezentowany był przez Oliwię Cisowską, która po zaciętych walkach na macie wywalczyła srebrny medal. Gratulujemy Oliwia i życzymy dalszych sukcesów ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■