POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [29.09.2022, 08:13:34] • Międzyzdroje

XX Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach

XX Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach

fot. Tomasz Rychłowski

W ten wrześniowy weekend Międzyzdroje zamieniły się w najbardziej rozśpiewane miasto w Polsce, rozbrzmiewające tysiącami dźwięków, tętniące tańcem i kolorowymi strojami zespołów! Spotkania Artystyczne Seniorów to impreza, która co roku przyciąga wielu pasjonatów muzyki i tańca. Do przeglądu zgłosiły się zespoły taneczne, kabaretowe, kapele ludowe, zespoły śpiewacze i folklorystyczne, a także duety i soliści. Łącznie w Spotkaniach Seniorów wzięło udział 420 osób.

Spotkania tradycyjnie rozpoczęły się barwnym rozśpiewanym korowodem, następnie uczestnicy zatańczyli poloneza na 200 par przed molo. Przez cały weekend zespoły koncertowały na terenie miasta, prezentując kulturę i muzykę ludową.

Prezentacje zespołów, które odbywały się w amfiteatrze, oceniała komisja jurorska w składzie:
Krystyna Bakun – współinicjatorka Spotkań Artystycznych, choreograf, wieloletni działacz kultury,
Folklorystka.

XX Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach

fot. Tomasz Rychłowski

Daniel Źródlewski –Absolwent Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jako dziennikarz współpracował z TVP Szczecin, TVP Kultura i pozostałymi antenami TVP. Obecnie dziennikarz kulturalny Magazynu Szczecińskiego „Prestiż”. Rzecznik prasowy i koordynator działań promocyjnych wielu wydarzeń i instytucji, m.in. Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt, Festiwal Akustyczeń, Festiwal Komedii SZPAK, Wolińska Wiosna Monodramu, Akademia Sztuki i Muzeum Narodowe w Szczecinie. Animator kultury i reżyser. Założyciel szczecińskiego Teatru Karton, Dyrektor artystyczny Gryfińskich Spotkań Teatralnych Karton oraz szczecińskich festiwali Zajezdnia Sztuki i Cafe Teatr. Obecnie współpracuje z offowym Teatrem Nie Ma w Szczecinie.

XX Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach

fot. Tomasz Rychłowski

Irina Lebedinskaya –założycielka Fundacji „Benefis”, organizator międzynarodowych festiwali, konkursów, konferencji, warsztatów i programów edukacyjnych, autor projektu festiwalowego „Karawana Kultury” oraz międzynarodowego projektu artystycznego „Wyspy Cały Świat”. Laureatka wielu odznak i nagród specjalnych w sferze kultury i oświaty, m.in. nagrody „ Woliński Światowid” w nominacji „Kultura i Sztuka”
Marek Żak –muzyk, pedagog, socjolog, członek Stowarzyszenia Artystów i Wykonawców Piosenek, przedstawiciel Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie do spraw kultury i sztuki na terenie Województwa Zachodniopomorskiego.

XX Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach

fot. Tomasz Rychłowski

Po obejrzeniu prezentacji artystycznych jury przyznało wyróżnienia dla następujących zespołów:

Zespół „Obrzanie” ze Skwierzyny
Zespół Śpiewaczy „Dąbrowiacy” z Rusinowa
Zespół Taneczny Seniorki Cheerleaderki Cza-czaderki z Ząbkowic Śląskich

III miejsce –Zespół Tańca Terapeutycznego Babylon z Myśliborza
III miejsce –Kapela Ludowa Janka Boduszka z Oborników Śląskich
II miejsce – Solistka Alina Michalak z Gościmia
II miejsce –Zespół „Perła” z Przybyłowic
I miejsce –Zespół Śpiewaczy „Złotniczanki” ze Złotników Kujawskich
I miejsce –Zespół „Jarzębina” ze Skwierzyny
Grand Prix –Zespół Wokalny „Niezapominajki” z Dminina
Grand Prix –Stowarzyszenie Muzyków Ludowych w Bożnowie „Złote Łany”

XX Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach

fot. Tomasz Rychłowski

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Spotkań Artystycznych Seniorów udanych występów!

Dziękujemy kierownikom zespołów za przygotowanie uczestników i wspaniałą zabawę.

XX Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach

fot. Tomasz Rychłowski

Nagrody pieniężne dla laureatów ufundowała firma Skarby Morza.

Organizator
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [30.09.2022, 10:29:19] • [IP: 91.233.18.***]

Super, że ludzie mają pasję i radość w sercu!

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Już wiadomo, kto ściągnął Sylwię Sobolewską do kamieńskiego PGK. Za tym tajemniczym transferem stoi sam prezes! ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ W sobotę, 15 października 2022 r. w Pyrzycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W imprezie wystartowało prawie 200 zawodników z ponad 20 klubów. W zawodach uczestniczył klub sportowy UKS Gimsport Międzyzdroje. Klub reprezentowany był przez Oliwię Cisowską, która po zaciętych walkach na macie wywalczyła srebrny medal. Gratulujemy Oliwia i życzymy dalszych sukcesów ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■