POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [29.10.2022, 09:04:14] • Kamień Pomorski

Znów się cofniemy...

Znów się cofniemy...

autor: Oakozhan( fot. stock.adobe.com/pl )

Ostatnia zmiana czasu w tym roku czeka nas w nocy z 29 na 30 października. Ze zmianą czasu mamy do czynienia dwa razy roku: ostatni weekend marca zaczyna czas środkowoeuropejski letni, a w ostatni weekend października jest on odwoływany i przechodzimy na czas środkowoeuropejski – wtedy właśnie zaczyna obowiązywać czas zimowy.

Czy zmiana czasu jest potrzebna? Większość Polaków, ale także społeczeństw Unii Europejskiej, jest zdania, że należy ją zlikwidować. Parlament Europejski zatwierdził nawet plan zniesienia zmiany czasu od roku 2021, ale nie wszedł on w życie. Plany poniekąd pokrzyżował wybuch pandemii koronawirusa.

Ostatecznie w Polsce 4 marca 2022 r. weszło w życie rozporządzenie, na mocy którego zmiana czasu będzie obowiązywała co najmniej do 2026 roku.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Sobota [29.10.2022, 17:09:04] • [IP: 37.248.157.***]

Polska od 7 lat się cofa. . w rozeoju

Gość • Sobota [29.10.2022, 13:24:58] • [IP: 46.205.128.**]

K..wa znowu, na ha to komu potrzebne.

Gość • Sobota [29.10.2022, 12:56:29] • [IP: 45.142.163.**]

Zmiana była żeby przed pierwszymi mrozami obrobić pola do południa. To lepiej aby z rana było jasno i potem już może być ciemno po 15, ale teraz mniej ludzi robi w polu więc mieszczuchom powinni udogodnić jednak.

Gość • Sobota [29.10.2022, 12:08:42] • [IP: 78.50.62.***]

Ludzie to śmieszne istoty, zamiast iść do przodu to cofają się w czasie nie wspomnę że i w rozwoju.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wściekły lis w Lubinie: Ostrzeżenie dla mieszkańców. Na terenie pustostanu przy ulicy Głównej 28, 30 w Lubinie może przebywać wściekły lis. Zgłoszenia od mieszkańców sugerują, że zwierzę wykazuje niepokojące objawy, charakterystyczne dla wścieklizny. Według relacji świadków, lis zaobserwowany na niezamieszkałej posesji wykazuje agresywne zachowanie. Atakuje psa przez siatkę ogrodzeniową, wydając przy tym dziwne, charczące odgłosy. Zwierzę szczerzy zęby i rzuca się na ogrodzenie, próbując dostać się do psa. Co więcej, gdy właściciel psa zbliżył się do miejsca zdarzenia, lis nie wykazał strachu przed człowiekiem. Zamiast tego, ponownie zaatakował ogrodzenie. Brak naturalnego lęku przed ludźmi i agresywne zachowanie to typowe symptomy wścieklizny. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna, która może być śmiertelna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W związku z tym incydentem, mieszkańcy okolicznych domów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz natychmiastowe zgłoszenie podobnych przypadków odpowiednim służbom ■ Obchodziliśmy Dzień Strażaka, święto, które jest hołdem dla niezwykłej odwagi i poświęcenia tych, którzy codziennie stawiają czoła ogniu i niebezpieczeństwom. Strażacy są nie tylko nieustraszeni w walce z płomieniami, ale także pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, katastrof naturalnych i innych ekstremalnych sytuacji. Ich praca to nie tylko zawód, ale misja, którą wykonują z niezachwianą determinacją i odwagą ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■