POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [21.09.2022, 10:36:07] • Międzyzdroje

Wyjazd na zieloną szkołę dzieci z domu dziecka „Nasz Dom”

Wyjazd na zieloną szkołę dzieci z domu dziecka „Nasz Dom”

fot. Organizator

W dniach 11.09.2022r- 18.09.2022r. w Dom Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach miał przyjemność gościć 45 dzieci oraz ich opiekunów z domu dziecka "Nasz Dom" oraz ośrodka specjalnego z miasta Kropywnyckiego z Ukrainy.

Po wybuchu wojny w Ukrainie dzieci z domu dziecka "Nasz Dom" jak i ośrodka specjalnego z miasta Kropywnyckiego z Ukrainy zamieszkały w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach Zdrój, gdzie przebywają ze swoimi opiekunami oraz uczą się online. Jednak jak każdemu taki i im należy się wypoczynek, dlatego kadra DWD Duszniki Zdrój zorganizowała im przy pomocy sponsorów wyjazd na Zieloną szkołę nad morze. Dzieci zamieszkały w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach gdzie wraz z opiekunami poznały walory turystyczne oraz przyrodnicze naszego miasta. Część dzieci po raz pierwszy widziała morze i plaże, miały również możliwość sprawdzić jak słony jest Bałtyk.

Dzięki uprzejmości Pani Beaty Kiryluk oraz naszym wspaniałym Międzyzdrojskim przedsiębiorcą, którzy zaprosili naszych młodych gości do siebie, udało się zobaczyć: "Oceanarium", " Muzeum figur woskowych", " Bałtycki Park Miniatur", zwiedziliśmy również Międzyzdroje z pokładu kolejki turystycznej firmy Cyrus. Międzynarodowy Dom Kultury zabrał dzieci w świat muzyki a dzięki uprzejmości Pań ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach dzieciaki zajadały się pysznym ciastem.

Wojna to trudny czas dla Wszystkich ale kiedy mamy możliwość sprawić aby choć na chwilę zagościł uśmiech na twarzy - róbmy to bez wahania.

dyrektor DWD Międzyzdroje


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [21.09.2022, 11:00:34] • [IP: 91.233.18.***]

Kochane dzieciaczki. Posyłam uściski.

Kolberg • Środa [21.09.2022, 10:59:17] • [IP: 37.47.234.***]

Brawo dla sponsorów, darczyńców i zwykłych ludzi biorących w tym udział

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 3 października 2023 r. klienci w sprawach emerytur i rent będą mogli skorzystać z pomocy pracownika ZUS we wtorki i czwartki, w godz. 8.00 - 15.00. Ekspert ZUS będzie dyżurował w Urzędzie Miejskim, przy pl. Ratuszowym 1 w Międzyzdrojach. Ponadto przypominamy, że najbliższa placówka ZUS, która obsługuje klientów w pełnym zakresie, działa w Świnoujściu, przy ul. Piastowskiej 63. W poniedziałek w godz. 8.00 - 17.00, wtorek - piątek w godz. 8.00 - 15.00. Zachęcamy do załatwiania swoich spraw bez wychodzenia z domu i umówienia się na e-wizytę, czyli wideorozmowę z pracownikiem ZUS. Kliencie mogą też skorzystać z aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) albo telefonicznie - 22 560 16 00. ■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■