POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [21.09.2022, 10:36:07] • Międzyzdroje

Wyjazd na zieloną szkołę dzieci z domu dziecka „Nasz Dom”

Wyjazd na zieloną szkołę dzieci z domu dziecka „Nasz Dom”

fot. Organizator

W dniach 11.09.2022r- 18.09.2022r. w Dom Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach miał przyjemność gościć 45 dzieci oraz ich opiekunów z domu dziecka "Nasz Dom" oraz ośrodka specjalnego z miasta Kropywnyckiego z Ukrainy.

Po wybuchu wojny w Ukrainie dzieci z domu dziecka "Nasz Dom" jak i ośrodka specjalnego z miasta Kropywnyckiego z Ukrainy zamieszkały w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach Zdrój, gdzie przebywają ze swoimi opiekunami oraz uczą się online. Jednak jak każdemu taki i im należy się wypoczynek, dlatego kadra DWD Duszniki Zdrój zorganizowała im przy pomocy sponsorów wyjazd na Zieloną szkołę nad morze. Dzieci zamieszkały w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach gdzie wraz z opiekunami poznały walory turystyczne oraz przyrodnicze naszego miasta. Część dzieci po raz pierwszy widziała morze i plaże, miały również możliwość sprawdzić jak słony jest Bałtyk.

Dzięki uprzejmości Pani Beaty Kiryluk oraz naszym wspaniałym Międzyzdrojskim przedsiębiorcą, którzy zaprosili naszych młodych gości do siebie, udało się zobaczyć: "Oceanarium", " Muzeum figur woskowych", " Bałtycki Park Miniatur", zwiedziliśmy również Międzyzdroje z pokładu kolejki turystycznej firmy Cyrus. Międzynarodowy Dom Kultury zabrał dzieci w świat muzyki a dzięki uprzejmości Pań ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach dzieciaki zajadały się pysznym ciastem.

Wojna to trudny czas dla Wszystkich ale kiedy mamy możliwość sprawić aby choć na chwilę zagościł uśmiech na twarzy - róbmy to bez wahania.

dyrektor DWD Międzyzdroje


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [21.09.2022, 11:00:34] • [IP: 91.233.18.***]

Kochane dzieciaczki. Posyłam uściski.

Kolberg • Środa [21.09.2022, 10:59:17] • [IP: 37.47.234.***]

Brawo dla sponsorów, darczyńców i zwykłych ludzi biorących w tym udział

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 do nowej siedziby, która mieści się na Placu Ratuszowym 1 na wernisaż prac Pani Krystyny Marzec ■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■