POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [21.09.2022, 12:30:35] • Zalew Szczeciński

Nieszczęśliwy wypadek w porcie Kamminke. Nie żyje znany żeglarz Jerzy Kaczor. Zobacz film!

Nieszczęśliwy wypadek w porcie Kamminke. Nie żyje znany żeglarz Jerzy Kaczor. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Tragicznie zakończyła się koleżeńska wyprawa jachtem do Kamminke. Podczas postoju w porcie do wody wpadł kapitan, znany szczeciński żeglarz Jerzy Kaczor. Niestety, nie udało się go uratować. Informację o wypadku potwierdziła już niemiecka policja. Śmierć Jerzego Kaczora wstrząsnęła całym żeglarskim środowiskiem. Szczeciński żeglarz był bardzo szanowany i lubiany. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Był świetnym wychowawcą młodych żeglarzy.Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek (20 września) przed godz. 20:00. Niemiecka policja otrzymała zgłoszenie o człowieku, który wypadł za burtę jachtu cumującego w porcie Kamminke. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe, policja i straż pożarna. Gdy żeglarza wyciągnięto z wody już nie żył. Według niemieckiej policji był to prawdopodobnie nieszczęśliwy wypadek. Dokładna przyczyna śmierci będzie wyjaśniana w toku dalszego postępowania.

Jak się dowiedzieliśmy, tragiczny rejs rozpoczął się w Szczecinie. Na pokładzie znajdowało się trzech mężczyzn. Wszyscy się znali. Za sterami stał Jerzy Kaczor. Do wypadku doszło w momencie, gdy mężczyźni zeszli z pokładu jachtu i poszli do restauracji w porcie Kamminke.

Nieszczęśliwy wypadek w porcie Kamminke. Nie żyje znany żeglarz Jerzy Kaczor. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Kapitan chciał zostać na jachcie, my poszliśmy do restauracji. Nagle Niemcy zaczęli krzyczeć, że coś pływa koło jachtu. Nie wiemy jak on się znalazł za burtą i jak długo był w wodzie. Nas tam nie było. Jest nam bardzo przykro, jesteśmy w szoku. Jak się wszystko zaczęło, to podbiegliśmy do jachtu, niemiecka policja już tam była – powiedzieli nam uczestnicy tragicznego rejsu.

Nieszczęśliwy wypadek w porcie Kamminke. Nie żyje znany żeglarz Jerzy Kaczor. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jerzy Kaczor był kapitanem jachtowym, trenerem żeglarskim drugiej klasy, instruktorem żeglarstwa i sędzią żeglarskim. Zasłużony i wybitny szkoleniowiec, popularyzator sportów wodnych, który wychował wiele pokoleń młodych żeglarzy. Uczestnik i kapitan wielu rejsów, w tym na jednostkach kilowych i na żaglowcach. Od 2004 roku związany był z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kamieniu Pomorskim. W 2008, rozpoczął pracę w Pracowni Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży w Szczecinie, działał na przystani Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Przez lata kształcił młodzież i dorosłych przygotowując ich do egzaminu na stopnie żeglarskie. Nadzorował i organizował oraz współorganizował wiele szczecińskich regat, w tym: Wiosenne, o Puchar Dnia Dziecka, o Puchar Magnolii, Nadzieja Sportu, Oderman Cup i inne. W latach 2013-2020 był związany z Centrum Żeglarskim, gdzie pełnił funkcję Kierownika Wyszkolenia Żeglarskiego. Od 2019 r. był nauczycielem Pracowni Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży.

Laureat Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina za rok 2020: Jako TRENER ROKU był Jerzy Kaczor – za wieloletnią, profesjonalną opiekę nad pokoleniami żeglarzy, pielęgnowanie żeglarskich tradycji, za rozwijanie w nich pasji i miłości do wiatru i wody.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Piątek [23.09.2022, 12:25:20] • [IP: 188.146.134.***]

Porządny człowiek, bardzo wartościowy, wielka strata.

Gość • Czwartek [22.09.2022, 10:07:17] • [IP: 91.233.18.***]

Jaka ironia losu...zginął tam, gdzie czuł się w żywiole..tak jak to małżeństwo doświadczonych taterników...spadli z nawisu... Szkoda ludzi." Śmierć jest wokół nas codziennie, ale NIGDY NIE POWIEMY JEJ DZIEŃ DOBRY".

Gość • Środa [21.09.2022, 20:48:01] • [IP: 46.205.132.**]

Wspaniały człowiek, pierwszy trener naszego syna. Jeszcze w klubie JKP Wyrazy współczucia dla rodziny :⁠-⁠(

Gość • Środa [21.09.2022, 15:31:20] • [IP: 94.254.237.***]

Jaka jest przyczyna? Niefortunny upadek z pomostu? Zaslabniecie?

Gość • Środa [21.09.2022, 14:08:11] • [IP: 46.170.79.**]

Wspaniały człowiek. Wielka strata.

Gość • Środa [21.09.2022, 13:14:13] • [IP: 188.147.68.***]

Był nauczycielem w ZSZ im St. Staszica w Kamieniu Pomorski. Bardzo fajny gościu...

Gość • Środa [21.09.2022, 12:45:03] • [IP: 37.47.141.***]

wpadl do wody bo ile mial promili?

Gość • Środa [21.09.2022, 12:37:32] • [IP: 83.11.60.***]

Bardzo smutna wiadomość... Pamiętamy.

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 24 czerwca do końca wakacji w uruchamianych latem miejscach wyczekiwania w Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku, Pobierowie, Międzyzdrojach i Darłowie dodatkowa karetka z ratownikami medycznymi. W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu. Sezonowe karetki wyglądem ani wyposażeniem nie różnią się w żaden sposób od typowych, podstawowych ambulansów WSPR w Szczecinie. Znajdziemy w nich więc m.in. defibrylator, respirator czy autopuls czyli platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej ■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■