POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [10.07.2024, 21:40:41] • Międzyzdroje

Plaża w Międzyzdrojach zyskała profesjonalną siłownię plenerową

Plaża w Międzyzdrojach zyskała profesjonalną siłownię plenerową

fot. Organizator

W Międzyzdrojach pojawiła się nowoczesna siłownia plenerowa, zlokalizowana bezpośrednio na plaży, po zachodniej stronie zejścia na plażę „B”. Inicjatorem projektu jest Benefit Systems, operator kart MultiSport, a jego celem jest aktywizacja sportowa zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów. Obiekt jest już otwarty, a treningi są całkowicie darmowe i dostępne dla wszystkich.

Po zachodniej stronie zejścia na plażę „B” z ul. Pomorskiej w Międzyzdrojach powstała siłownia plenerowa z wyposażeniem podobnym do tego, z którego korzystają ćwiczący w klubach fitness. Do dyspozycji turystów i mieszkańców oddano m.in. urządzenia wielofunkcyjne, maszyny do wyciskania na klatkę piersiową i barki, urządzenia do przysiadów i martwego ciągu, sztangę ze zmiennym obciążeniem, maszynę do ściągania drążka, urządzenie do treningu mięśni grzbietu, pullover machine, prostownik nóg oraz prasa nożna. Dzięki takiej różnorodności sprzętu, można efektywnie trenować wszystkie partie mięśniowe, ciesząc się przy tym urokami nadmorskiego klimatu.

– Stworzenie siłowni plenerowych to nasz kolejny krok w aktywizacji społeczeństwa w okresie letnim. Utrzymywanie stałego poziomu aktywności przez cały rok jest niezwykle ważne - nie tylko z perspektywy zdrowia fizycznego, ale także psychicznego. Potwierdzają to nasze badania – jak wynika z raportu MultiSport Index 2023 zdaniem 95 proc. aktywnych fizycznie Polaków regularna aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na ich samopoczucie, a według 89 proc. redukuje stres i złe emocje. Cieszymy się, że mogliśmy jedną z naszych siłowni plenerowych zbudować na plaży w Międzyzdrojach, mieście cieszącym się niesłabnącą popularnością wśród turystów – mówi Emilia Rogalewicz, członek zarządu Benefit Systems, firmy będącej twórcą kart MultiSport.

Plaża w Międzyzdrojach zyskała profesjonalną siłownię plenerową

fot. Organizator

Burmistrz Międzyzdrojów, Mateusz Witold Bobek, także z zadowoleniem komentuje nową inicjatywę: 
 – Jesteśmy dumni, że możemy oferować mieszkańcom i turystom takie udogodnienia. Siłownia plenerowa przy plaży to nie tylko krok w kierunku promowania zdrowego stylu życia, ale także miejsce, które integruje społeczność i zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. W Międzyzdrojach chcemy tworzyć przestrzenie, które sprzyjają zdrowiu i dobrej kondycji, a ta inwestycja jest doskonałym przykładem.

Na temat znaczenia regularnej aktywności fizycznej wypowiedziała się trenerka sportowa Agata Brama, która zwraca szczególną uwagę na wpływ ruchu na kondycję psychiczną.

– Biochemicznym efektem aktywności fizycznej jest m.in. wzrost stężenia endorfin i dopaminy we krwi, wsparcie syntezy serotoniny czy nawet melatoniny, która jest jednym z silniejszych antyoksydantów w naszym organizmie i działa silnie przeciwnowotworowo i neuroprotekcyjnie. Co więcej, regularny trening siłowy wzmacnia korę przedczołową, czyli strukturę mózgu odpowiedzialną za logiczne i racjonalne myślenie, w związku z tym aktywność fizyczna przekłada się na lepszą kontrolę emocjonalną – mówi Agata Brama, trenerka sportowa MultiSport.
Ekspertka przypomina, że zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia dorośli powinni wykonywać co najmniej 150-300 minut umiarkowanej lub 75-150 minut intensywnej aktywności fizycznej tygodniowo. Mimo tych zaleceń, wciąż co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej nawet raz w miesiącu (MultiSport Index 2023).

Plaża w Międzyzdrojach zyskała profesjonalną siłownię plenerową

fot. Organizator

Piotr Czyżewski, trener sportowy MultiSport, zachęca do treningów siłowych nie tylko osoby młode, ale także wszystkie osoby starsze wypoczywające w Międzyzdrojach: – Liczne badania naukowe dowodzą, że trening siłowy zmniejsza ryzyko problemów sercowo-naczyniowych oraz obniża ciśnienie krwi. Wspomaga także metabolizm poprzez zwiększony wydatek energetyczny, a tym samym ułatwia kontrolę masy ciała. Dodatkowo zmniejsza ryzyko osteoporozy i upadków, co ma szczególne znaczenie dla osób starszych. Pomaga również zahamować lub spowolnić sarkopenię, czyli naturalny proces utraty masy mięśniowej związany z wiekiem. To wszystko przyczynia się do zachowania sprawności fizycznej i niezależności w starszym wieku.

Siłownie plenerowe to jedna z inicjatyw spółki Benefit Systems, której celem jest zachęcenie do prowadzenia aktywnego stylu życia przez cały rok. Twórcy kart sportowych, z których korzysta już 1,5 mln osób w Polsce, stworzyli także specjalną grywalizację Letnia Gra, w ramach której przyznają nagrody m.in. za systematyczność w treningach oraz odwiedzanie różnego rodzaju obiektów sportowych, zarówno plenerowych, jak i tradycyjnych w całej Polsce. Ważnym elementem gry jest możliwość wsparcia programu wolontariackiego firmy, dzięki któremu punkty zebrane przez użytkowników zamieniane są przez Benefit Systems na realne wsparcie finansowe dla wybranych fundacji.

Plaża w Międzyzdrojach zyskała profesjonalną siłownię plenerową

fot. Organizator

– Tworzymy inicjatywy, które motywują do aktywnego spędzania czasu, ale też łączą ludzi wokół sportowych idei. Naszym celem jest nie tylko promowanie zdrowego trybu życia, ale również budowanie społeczności skupionej wokół wspólnych zainteresowań. Wierzymy, że siłownia plenerowa stanie się ważnym miejscem spotkań i wspólnych treningów na mapie Międzyzdrojów. Może to być dla wielu osób nie tylko sposób na poprawę kondycji psychofizycznej, ale również szansa na nawiązanie nowych znajomości i inspiracja do prowadzenia bardziej aktywnego stylu życia – podsumowuje Emilia Rogalewicz.

Z siłowni plenerowej MultiSport w Międzyzdrojach można korzystać do 15 października 2024 roku.

Sandra Dobrowolska
Starsza Specjalistka ds. PR


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Poniedziałek [15.07.2024, 13:23:38] • [IP: 37.47.152.***]

Bardziej idiotycznego pomysłu nie widziałem coraz mniej miejsca dla samych plażowiczów i co za tym idzie mniej ludzi będzie odwiedzać nasze miasto bo niema miejsca na plaży pojadą do Świnoujścia, Dziwnowa, Wisełki. Same budy. Może tak skwerek jeden przeznaczyć na taką sprawę a nie plaże.

Gość • Piątek [12.07.2024, 08:55:01] • [IP: 85.219.172.***]

Może tak napisać artykuł że podjęto Uchwałę o wzroście opłat za odpady. Burmistrz obiecał razem z radnymi że jak powstanie spółka będą oszczędności i nie będzie powyżej, PINOKIO

Gość • Czwartek [11.07.2024, 21:32:08] • [IP: 37.30.118.*]

zasadniczo plaża służy do czegoś do innego ale nie w miedzyzdrojach

Gość • Czwartek [11.07.2024, 10:54:28] • [IP: 5.173.27.**]

Przekażcie Mtbs pod opiekę napewno nie zginie

Gość • Czwartek [11.07.2024, 06:23:12] • [IP: 79.186.214.***]

Super pomysł

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów! Polskie media są ważną częścią życia każdego z nas – wszystkich żyjących, mieszkających i pracujących w Polsce. Są częścią naszego dziedzictwa kulturowego i systemu demokratycznego. I jako takie muszą przetrwać. W całej swojej, także niedawnej historii, stały na straży wolności, demokracji, obywatelskiego prawa do debaty publicznej, prawdy i odpowiedzialności za słowo. W interesie Polski jest, by to się nie zmieniło ■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ Do 3 czerwca płatnicy powinni zweryfikować, podpisać i odesłać przez PUE ZUS wniosek o zwrot nadpłaconej składki na ubezpieczenie zdrowotne. 20 maja minął termin rozliczenia składki zdrowotnej za 2023 rok. Ten obowiązek miały osoby prowadzące pozarolniczą działalność, które w ubiegłym roku podlegały ubezpieczeniu zdrowotnemu i były opodatkowane podatkiem liniowym, skalą podatkową lub ryczałtem ewidencjonowanym. Roczne rozliczenie musieli też sporządzić płatnicy składek, którzy zaczęli prowadzić działalność od stycznia 2024 r. i opłacali podatek na zasadach ogólnych. Jeśli z rocznego rozliczenia składki zdrowotnej wyszła nadpłata, a płatnik nie ma zaległości składkowych, ani nienależnie pobranych świadczeń z ubezpieczeń społecznych, to na jego profilu na PUE ZUS został przygotowany wniosek (RZS-R) o zwrot nadpłaty (w dokumentach roboczych). Wniosek należy zweryfikować, podpisać i odesłać przez PUE do 3 czerwca. Wtedy najpóźniej do 1 sierpnia ZUS przekaże nadpłatę na rachunek bankowy, który jest zapisany na koncie płatnika składek. Gdy przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot nadpłaty, ZUS rozliczy ją na koncie płatnika najpóźniej do końca tego roku. Jeżeli z rozliczenia wynikła niedopłata, to płatnik musiał uregulować ją wraz ze składką za kwiecień jednym przelewem do 20 maja na swój indywidualny numer rachunku składkowego (NRS). ■ Wściekły lis w Lubinie: Ostrzeżenie dla mieszkańców. Na terenie pustostanu przy ulicy Głównej 28, 30 w Lubinie może przebywać wściekły lis. Zgłoszenia od mieszkańców sugerują, że zwierzę wykazuje niepokojące objawy, charakterystyczne dla wścieklizny. Według relacji świadków, lis zaobserwowany na niezamieszkałej posesji wykazuje agresywne zachowanie. Atakuje psa przez siatkę ogrodzeniową, wydając przy tym dziwne, charczące odgłosy. Zwierzę szczerzy zęby i rzuca się na ogrodzenie, próbując dostać się do psa. Co więcej, gdy właściciel psa zbliżył się do miejsca zdarzenia, lis nie wykazał strachu przed człowiekiem. Zamiast tego, ponownie zaatakował ogrodzenie. Brak naturalnego lęku przed ludźmi i agresywne zachowanie to typowe symptomy wścieklizny. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna, która może być śmiertelna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W związku z tym incydentem, mieszkańcy okolicznych domów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz natychmiastowe zgłoszenie podobnych przypadków odpowiednim służbom ■ Obchodziliśmy Dzień Strażaka, święto, które jest hołdem dla niezwykłej odwagi i poświęcenia tych, którzy codziennie stawiają czoła ogniu i niebezpieczeństwom. Strażacy są nie tylko nieustraszeni w walce z płomieniami, ale także pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, katastrof naturalnych i innych ekstremalnych sytuacji. Ich praca to nie tylko zawód, ale misja, którą wykonują z niezachwianą determinacją i odwagą ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■