POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [10.07.2024, 10:55:51] • Świnoujście

Jerzy Stuhr nie żyje. Występował na Studenckim Festiwalu FAMA w Świnoujściu

Jerzy Stuhr nie żyje. Występował na Studenckim Festiwalu FAMA w Świnoujściu

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Jerzy Oskar Stuhr, wybitny aktor teatralny, dubbingowy i filmowy, reżyser, filolog, pedagog i pisarz, profesor sztuk teatralnych, zmarł 9 lipca 2024 roku. Miał 77 lat. Stuhr był jedną z najbardziej cenionych postaci polskiej sceny teatralnej i filmowej, zdobywając uznanie za swoje wszechstronne talenty i zaangażowanie w sztukę.

Stuhr urodził się 18 kwietnia 1947 roku w Krakowie. W trakcie swojej kariery zagrał w wielu niezapomnianych produkcjach, zarówno teatralnych, jak i filmowych, współpracując z wybitnymi reżyserami, takimi jak Andrzej Wajda czy Krzysztof Kieślowski. Był również reżyserem oraz autorem książek, w tym autobiografii „Tak sobie myślę...”, w której poruszał tematy dotyczące swojego zdrowia oraz wydarzeń politycznych w Polsce i Europie​.

Jerzy Stuhr zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2011 roku zdiagnozowano u niego raka krtani, który powrócił po latach. Aktor przeszedł także dwa zawały serca oraz udar mózgu, co znacznie wpłynęło na jego stan zdrowia.

Jerzy Stuhr nie żyje. Występował na Studenckim Festiwalu FAMA w Świnoujściu

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Mieszkańcy Świnoujścia poznali Jerzego Stuhra podczas Studenckiego Festiwalu FAMA w 1969 roku, gdzie jako 22-letni student występował z grupą aktorów z Krakowa. Występy te były początkiem jego drogi artystycznej, na której zdobył uznanie i szacunek zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego syn, Maciej Stuhr, również kontynuował tradycje rodzinne, występując na tym samym festiwalu​.

Jerzy Stuhr nie żyje. Występował na Studenckim Festiwalu FAMA w Świnoujściu

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Jerzy Stuhr pozostanie w pamięci jako wyjątkowy artysta, którego twórczość miała ogromny wpływ na polską kulturę. Jego odejście pogrążyło wielu fanów i kolegów z branży w smutku, ale jego dorobek artystyczny będzie trwać jako świadectwo jego talentu i pasji.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■