POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [28.04.2024, 19:57:23] • Golczewo

Dofinansowanie dla GOKiS

Z radością informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wniosek został złożony w listopadzie ub. w Programie Kultura Dostępna. Dzisiaj przekazujemy dobre wieści, że działanie pn. „Otwieramy się na KULTURĘ” będzie realizowane przez golczewską instytucję kultury.

Projekt będzie polegał na stworzeniu interesującej i zróżnicowanej wyjazdowej oferty kulturalnej o znaczeniu narodowym. W działaniu będą mogły wziąć udział wszystkie grupy wiekowe i wspólnie z naszymi mieszkańcami odwiedzimy teatr, operę, filharmonię oraz muzea.

Skąd pomysł i dlaczego wyjazdy kulturalne?

Przygotowując wniosek kierowaliśmy się Państwa sugestiami i opiniami, które zostały wyrażone w badaniach ankietowych w 2022 r. Podczas opracowywania „Diagnozy potrzeb i potencjału kulturowego w Gminie Golczewo” mieszkańcy wskazywali chęć uczestnictwa w wyjazdach do ww. instytucji kultury Nasz projekt odpowiada na te potrzeby lokalnej społeczności, a opinie mieszkańców są dla nas bardzo ważne. Już dziś możemy cieszyć z dofinansowania z #MKiDN i planować najbliższe miesiące wspólnej kulturalnej integracji.

Więcej szczegółów podamy już wkrótce!

golczewo.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wściekły lis w Lubinie: Ostrzeżenie dla mieszkańców. Na terenie pustostanu przy ulicy Głównej 28, 30 w Lubinie może przebywać wściekły lis. Zgłoszenia od mieszkańców sugerują, że zwierzę wykazuje niepokojące objawy, charakterystyczne dla wścieklizny. Według relacji świadków, lis zaobserwowany na niezamieszkałej posesji wykazuje agresywne zachowanie. Atakuje psa przez siatkę ogrodzeniową, wydając przy tym dziwne, charczące odgłosy. Zwierzę szczerzy zęby i rzuca się na ogrodzenie, próbując dostać się do psa. Co więcej, gdy właściciel psa zbliżył się do miejsca zdarzenia, lis nie wykazał strachu przed człowiekiem. Zamiast tego, ponownie zaatakował ogrodzenie. Brak naturalnego lęku przed ludźmi i agresywne zachowanie to typowe symptomy wścieklizny. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna, która może być śmiertelna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W związku z tym incydentem, mieszkańcy okolicznych domów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz natychmiastowe zgłoszenie podobnych przypadków odpowiednim służbom ■ Obchodziliśmy Dzień Strażaka, święto, które jest hołdem dla niezwykłej odwagi i poświęcenia tych, którzy codziennie stawiają czoła ogniu i niebezpieczeństwom. Strażacy są nie tylko nieustraszeni w walce z płomieniami, ale także pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, katastrof naturalnych i innych ekstremalnych sytuacji. Ich praca to nie tylko zawód, ale misja, którą wykonują z niezachwianą determinacją i odwagą ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■