ikamien.pl • Niedziela [28.04.2024, 19:57:23] • Golczewo

Dofinansowanie dla GOKiS

Z radością informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wniosek został złożony w listopadzie ub. w Programie Kultura Dostępna. Dzisiaj przekazujemy dobre wieści, że działanie pn. „Otwieramy się na KULTURĘ” będzie realizowane przez golczewską instytucję kultury.

Projekt będzie polegał na stworzeniu interesującej i zróżnicowanej wyjazdowej oferty kulturalnej o znaczeniu narodowym. W działaniu będą mogły wziąć udział wszystkie grupy wiekowe i wspólnie z naszymi mieszkańcami odwiedzimy teatr, operę, filharmonię oraz muzea.

Skąd pomysł i dlaczego wyjazdy kulturalne?

Przygotowując wniosek kierowaliśmy się Państwa sugestiami i opiniami, które zostały wyrażone w badaniach ankietowych w 2022 r. Podczas opracowywania „Diagnozy potrzeb i potencjału kulturowego w Gminie Golczewo” mieszkańcy wskazywali chęć uczestnictwa w wyjazdach do ww. instytucji kultury Nasz projekt odpowiada na te potrzeby lokalnej społeczności, a opinie mieszkańców są dla nas bardzo ważne. Już dziś możemy cieszyć z dofinansowania z #MKiDN i planować najbliższe miesiące wspólnej kulturalnej integracji.

Więcej szczegółów podamy już wkrótce!

golczewo.pl

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/42490/