POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [01.11.2023, 16:44:26] • Świnoujście

Inwazja Morsujących Mikołajów w Świnoujściu!

Inwazja Morsujących Mikołajów w Świnoujściu!

fot. Organizator

Widok Mikołaja w czerwonym stroju to dla wielu znak zbliżających się świąt. Ale czy kiedykolwiek widzieliście Mikołaja biegnącego w kierunku morskich fal w chłodne grudniowe południe? Jeśli nie, to już 2 grudnia 2023 roku będziecie mieli okazję to zobaczyć na własne oczy!

Dokładnie 2 grudnia tego roku, na plaży w Świnoujściu przy Bazie Ratowników OSiR, przyjdzie kilka set mikołajów – IX Inwazja Morsujących Mikołajów. Wydarzenie to przyciąga co roku coraz większą liczbę uczestników i obserwatorów. Morsujący Mikołaje to odważne osoby, które w czerwonych strojach Świętego Mikołaja, niezrażone niskimi temperaturami, decydują się na morsową kąpiel w zimnych wodach Bałtyku.

Zastanawiasz się, skąd wzięła się taka tradycja? Morsowanie w zimie to dla wielu sposobność do hartowania organizmu, ale przede wszystkim do dobrej zabawy. Dodanie do tego strojów Mikołaja czyni z tego wydarzenie nie tylko sportowe, ale i kulturalne. Stało się ono w ciągu ostatnich lat ważnym punktem w kalendarzu imprez w Świnoujściu, przyciągając zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat tej inicjatywy, organizatorzy przygotowali więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia, dostępnej pod linkiem: www.e-gepard.eu/pl/show-contest/1375. Jeśli jesteś odważny i chciałbyś dołączyć do morsujących Mikołajów – zgłoś się! Jeśli wolisz pozostać w roli obserwatora, to przyjdź i kibicuj odważnym uczestnikom. Jedno jest pewne - będzie to wyjątkowe popołudnie pełne emocji, śmiechu i niezapomnianych wrażeń.

Nie przegap tej niezwykłej okazji i dołącz do grona świadków IX Inwazji Morsujących Mikołajów w Świnoujściu! Czekają na Was niesamowite wrażenia i mnóstwo pozytywnej energii. Do zobaczenia na plaży!

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego. ■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■