ikamien.pl • Środa [01.11.2023, 16:44:26] • Świnoujście

Inwazja Morsujących Mikołajów w Świnoujściu!

Inwazja Morsujących Mikołajów w Świnoujściu!

fot. Organizator

Widok Mikołaja w czerwonym stroju to dla wielu znak zbliżających się świąt. Ale czy kiedykolwiek widzieliście Mikołaja biegnącego w kierunku morskich fal w chłodne grudniowe południe? Jeśli nie, to już 2 grudnia 2023 roku będziecie mieli okazję to zobaczyć na własne oczy!

Dokładnie 2 grudnia tego roku, na plaży w Świnoujściu przy Bazie Ratowników OSiR, przyjdzie kilka set mikołajów – IX Inwazja Morsujących Mikołajów. Wydarzenie to przyciąga co roku coraz większą liczbę uczestników i obserwatorów. Morsujący Mikołaje to odważne osoby, które w czerwonych strojach Świętego Mikołaja, niezrażone niskimi temperaturami, decydują się na morsową kąpiel w zimnych wodach Bałtyku.

Zastanawiasz się, skąd wzięła się taka tradycja? Morsowanie w zimie to dla wielu sposobność do hartowania organizmu, ale przede wszystkim do dobrej zabawy. Dodanie do tego strojów Mikołaja czyni z tego wydarzenie nie tylko sportowe, ale i kulturalne. Stało się ono w ciągu ostatnich lat ważnym punktem w kalendarzu imprez w Świnoujściu, przyciągając zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat tej inicjatywy, organizatorzy przygotowali więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia, dostępnej pod linkiem: www.e-gepard.eu/pl/show-contest/1375. Jeśli jesteś odważny i chciałbyś dołączyć do morsujących Mikołajów – zgłoś się! Jeśli wolisz pozostać w roli obserwatora, to przyjdź i kibicuj odważnym uczestnikom. Jedno jest pewne - będzie to wyjątkowe popołudnie pełne emocji, śmiechu i niezapomnianych wrażeń.

Nie przegap tej niezwykłej okazji i dołącz do grona świadków IX Inwazji Morsujących Mikołajów w Świnoujściu! Czekają na Was niesamowite wrażenia i mnóstwo pozytywnej energii. Do zobaczenia na plaży!

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/41414/