POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [01.11.2023, 16:44:26] • Świnoujście

Inwazja Morsujących Mikołajów w Świnoujściu!

Inwazja Morsujących Mikołajów w Świnoujściu!

fot. Organizator

Widok Mikołaja w czerwonym stroju to dla wielu znak zbliżających się świąt. Ale czy kiedykolwiek widzieliście Mikołaja biegnącego w kierunku morskich fal w chłodne grudniowe południe? Jeśli nie, to już 2 grudnia 2023 roku będziecie mieli okazję to zobaczyć na własne oczy!

Dokładnie 2 grudnia tego roku, na plaży w Świnoujściu przy Bazie Ratowników OSiR, przyjdzie kilka set mikołajów – IX Inwazja Morsujących Mikołajów. Wydarzenie to przyciąga co roku coraz większą liczbę uczestników i obserwatorów. Morsujący Mikołaje to odważne osoby, które w czerwonych strojach Świętego Mikołaja, niezrażone niskimi temperaturami, decydują się na morsową kąpiel w zimnych wodach Bałtyku.

Zastanawiasz się, skąd wzięła się taka tradycja? Morsowanie w zimie to dla wielu sposobność do hartowania organizmu, ale przede wszystkim do dobrej zabawy. Dodanie do tego strojów Mikołaja czyni z tego wydarzenie nie tylko sportowe, ale i kulturalne. Stało się ono w ciągu ostatnich lat ważnym punktem w kalendarzu imprez w Świnoujściu, przyciągając zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat tej inicjatywy, organizatorzy przygotowali więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia, dostępnej pod linkiem: www.e-gepard.eu/pl/show-contest/1375. Jeśli jesteś odważny i chciałbyś dołączyć do morsujących Mikołajów – zgłoś się! Jeśli wolisz pozostać w roli obserwatora, to przyjdź i kibicuj odważnym uczestnikom. Jedno jest pewne - będzie to wyjątkowe popołudnie pełne emocji, śmiechu i niezapomnianych wrażeń.

Nie przegap tej niezwykłej okazji i dołącz do grona świadków IX Inwazji Morsujących Mikołajów w Świnoujściu! Czekają na Was niesamowite wrażenia i mnóstwo pozytywnej energii. Do zobaczenia na plaży!

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■