POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [01.11.2023, 16:44:26] • Świnoujście

Inwazja Morsujących Mikołajów w Świnoujściu!

Inwazja Morsujących Mikołajów w Świnoujściu!

fot. Organizator

Widok Mikołaja w czerwonym stroju to dla wielu znak zbliżających się świąt. Ale czy kiedykolwiek widzieliście Mikołaja biegnącego w kierunku morskich fal w chłodne grudniowe południe? Jeśli nie, to już 2 grudnia 2023 roku będziecie mieli okazję to zobaczyć na własne oczy!

Dokładnie 2 grudnia tego roku, na plaży w Świnoujściu przy Bazie Ratowników OSiR, przyjdzie kilka set mikołajów – IX Inwazja Morsujących Mikołajów. Wydarzenie to przyciąga co roku coraz większą liczbę uczestników i obserwatorów. Morsujący Mikołaje to odważne osoby, które w czerwonych strojach Świętego Mikołaja, niezrażone niskimi temperaturami, decydują się na morsową kąpiel w zimnych wodach Bałtyku.

Zastanawiasz się, skąd wzięła się taka tradycja? Morsowanie w zimie to dla wielu sposobność do hartowania organizmu, ale przede wszystkim do dobrej zabawy. Dodanie do tego strojów Mikołaja czyni z tego wydarzenie nie tylko sportowe, ale i kulturalne. Stało się ono w ciągu ostatnich lat ważnym punktem w kalendarzu imprez w Świnoujściu, przyciągając zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat tej inicjatywy, organizatorzy przygotowali więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia, dostępnej pod linkiem: www.e-gepard.eu/pl/show-contest/1375. Jeśli jesteś odważny i chciałbyś dołączyć do morsujących Mikołajów – zgłoś się! Jeśli wolisz pozostać w roli obserwatora, to przyjdź i kibicuj odważnym uczestnikom. Jedno jest pewne - będzie to wyjątkowe popołudnie pełne emocji, śmiechu i niezapomnianych wrażeń.

Nie przegap tej niezwykłej okazji i dołącz do grona świadków IX Inwazji Morsujących Mikołajów w Świnoujściu! Czekają na Was niesamowite wrażenia i mnóstwo pozytywnej energii. Do zobaczenia na plaży!

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wściekły lis w Lubinie: Ostrzeżenie dla mieszkańców. Na terenie pustostanu przy ulicy Głównej 28, 30 w Lubinie może przebywać wściekły lis. Zgłoszenia od mieszkańców sugerują, że zwierzę wykazuje niepokojące objawy, charakterystyczne dla wścieklizny. Według relacji świadków, lis zaobserwowany na niezamieszkałej posesji wykazuje agresywne zachowanie. Atakuje psa przez siatkę ogrodzeniową, wydając przy tym dziwne, charczące odgłosy. Zwierzę szczerzy zęby i rzuca się na ogrodzenie, próbując dostać się do psa. Co więcej, gdy właściciel psa zbliżył się do miejsca zdarzenia, lis nie wykazał strachu przed człowiekiem. Zamiast tego, ponownie zaatakował ogrodzenie. Brak naturalnego lęku przed ludźmi i agresywne zachowanie to typowe symptomy wścieklizny. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna, która może być śmiertelna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W związku z tym incydentem, mieszkańcy okolicznych domów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz natychmiastowe zgłoszenie podobnych przypadków odpowiednim służbom ■ Obchodziliśmy Dzień Strażaka, święto, które jest hołdem dla niezwykłej odwagi i poświęcenia tych, którzy codziennie stawiają czoła ogniu i niebezpieczeństwom. Strażacy są nie tylko nieustraszeni w walce z płomieniami, ale także pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, katastrof naturalnych i innych ekstremalnych sytuacji. Ich praca to nie tylko zawód, ale misja, którą wykonują z niezachwianą determinacją i odwagą ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■