POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [05.10.2023, 08:32:57] • Kamień Pomorski

Mieszkaniec: Pojemniki na odpady trzeba odkażać!

Mieszkaniec: Pojemniki na odpady trzeba odkażać!

fot. Czytelnik

Segregacja odpadów to to czynność, dzięki której możemy wpływać na otaczające nas środowisko. Prawidłowo je sortując, ograniczamy tony śmieci, które zanieczyszczają środowisko, a to z kolei powoduje, że minimalizujemy zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. W tym celu na każdym osiedlu znajdują się odpowiednie pojemniki. Jednak, oprócz właściwych zachowań lokatorów, potrzebna jest również konserwacja i dezynfekcja tych pojemników. W tej sprawie zabrał głos jeden z mieszkańców Kamienia Pomorskiego.

- Jakiś czas temu, prawdopodobnie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim, postawiło na poszczególnych osiedlach mieszkaniowych boksy na pojemniki do segregacji odpadów. Są one estetyczne, przeznaczone dla poszczególnych budynków. Takie boksy zamykane na klucz zapobiegają roznoszeniu odpadów przez zwierzęta i ptaki.

Mieszkaniec: Pojemniki na odpady trzeba odkażać!

fot. Czytelnik

I byłoby wszystko w porządku, gdyby nie pewne ale... otóż żeby wejść do takiego boksu trzeba założyć maskę i rękawice. Bowiem w boksie panuje niemożliwy smród, wydobywający się szczególnie z pojemników na odpady bio i zmieszanych. Istnieje obawa, że boksy staną się rozsadnikiem jakiejś zarazy.

Jest na to rada: co jakiś czas odkażać pojemniki środkiem owado- i bakteriobójczym - pisze zaniepokojony mieszkaniec Kamienia Pomorskiego.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Piątek [06.10.2023, 10:37:53] • [IP: 217.153.78.*]

To są obowiązki wspólnoty - a nie PGK. My w naszej wspólnocie płacimy żeby raz w miesiącu osoba sprzątająca klatkę posprzątała wiatę i ogarnęła jak się da pojemniki. Trochę redaktor się zapędził.

Gość • Czwartek [05.10.2023, 19:50:15] • [IP: 78.30.83.**]

A ta ulica nigdy chyba nie była zamiatana

Sąsiad • Czwartek [05.10.2023, 13:02:25] • [IP: 37.248.174.***]

To nie pgk postawił boksy na śmieci tylko wspólnoty mieszkaniowe więc lepiej się doinformować a potem pisać a po drugie na tej ulicy jest zawsze najeba** obok boksów gabaryty i budowlanka przyjedzie pgk posprząta a po nocy znów nanoszone więc lepiej zacznijcie od siebie

Gość • Czwartek [05.10.2023, 12:51:54] • [IP: 83.23.182.***]

Jestem ciekaw na jakich to osiedlach PGK postawiło boksy. Z pewnością nie na tym ze zdjęcia. Oj kiepska praca redaktora wprowadzać czytelnika w błąd.

Gość • Czwartek [05.10.2023, 12:23:47] • [IP: 46.205.137.*]

Do pojemnika wkładam dodatkowo worek i gitara.

Gość • Czwartek [05.10.2023, 09:37:22] • [IP: 5.184.220.***]

To zaniepokojony mieszkanie niech sobie pojemnik wyczyści. Z kibla też po dwójce jest nieprzyjemny zapach i nikt z tego powodu alarmu nie podnosi.

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■