ikamien.pl • Czwartek [05.10.2023, 08:32:57] • Kamień Pomorski

Mieszkaniec: Pojemniki na odpady trzeba odkażać!

Mieszkaniec: Pojemniki na odpady trzeba odkażać!

fot. Czytelnik

Segregacja odpadów to to czynność, dzięki której możemy wpływać na otaczające nas środowisko. Prawidłowo je sortując, ograniczamy tony śmieci, które zanieczyszczają środowisko, a to z kolei powoduje, że minimalizujemy zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. W tym celu na każdym osiedlu znajdują się odpowiednie pojemniki. Jednak, oprócz właściwych zachowań lokatorów, potrzebna jest również konserwacja i dezynfekcja tych pojemników. W tej sprawie zabrał głos jeden z mieszkańców Kamienia Pomorskiego.

- Jakiś czas temu, prawdopodobnie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim, postawiło na poszczególnych osiedlach mieszkaniowych boksy na pojemniki do segregacji odpadów. Są one estetyczne, przeznaczone dla poszczególnych budynków. Takie boksy zamykane na klucz zapobiegają roznoszeniu odpadów przez zwierzęta i ptaki.

Mieszkaniec: Pojemniki na odpady trzeba odkażać!

fot. Czytelnik

I byłoby wszystko w porządku, gdyby nie pewne ale... otóż żeby wejść do takiego boksu trzeba założyć maskę i rękawice. Bowiem w boksie panuje niemożliwy smród, wydobywający się szczególnie z pojemników na odpady bio i zmieszanych. Istnieje obawa, że boksy staną się rozsadnikiem jakiejś zarazy.

Jest na to rada: co jakiś czas odkażać pojemniki środkiem owado- i bakteriobójczym - pisze zaniepokojony mieszkaniec Kamienia Pomorskiego.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/41239/