POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [04.10.2023, 16:55:07] • Gmina Wolin

Piknik „Archiwalny Wolin” w Mokrzycy Małej!

Piknik „Archiwalny Wolin” w Mokrzycy Małej!

fot. Organizator

W ten weekend odbył się w Mokrzycy Małej piknik fotograficzny z archiwum Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.

Podczas pikniku mieszkańcy mogli zapoznać się z archiwalnymi zdjęciami swojej miejscowości, ale też wykonać nowe fotografie z użyciem technik analogowych.

Piknik „Archiwalny Wolin” w Mokrzycy Małej!

fot. Organizator

Wszystko to pod czujnym okiem ekipy muzealnej i dr Pawła Kuli - fotografa, animatora i wykładowcy Akademii Sztuki w Szczecinie.

Piknik „Archiwalny Wolin” w Mokrzycy Małej!

fot. Organizator

Kolejne spotkania już w najbliższy weekend w Wiejkowie, Ładzinie i Uninie.

Piknik „Archiwalny Wolin” w Mokrzycy Małej!

fot. Organizator

Efekty wspólnych prac podziwiać będzie można w publikacji redagowanej przez samych mieszkańców, której premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym roku w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie.

Piknik „Archiwalny Wolin” w Mokrzycy Małej!

fot. Organizator

Piknik „Archiwalny Wolin” w Mokrzycy Małej!

fot. Organizator

Karolina Gołębiowska
Dział Edukacji, Promocji i Informacji
Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Czwartek [05.10.2023, 08:43:26] • [IP: 80.55.22.***]

Tłumy

Gość • Środa [04.10.2023, 22:47:43] • [IP: 5.173.31.**]

Ewa odeszła odeszła stąd

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego. ■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■