POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [17.09.2023, 10:20:57] • Gmina Golczewo

Gmina Golczewo przystępuje do programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych

Gmina Golczewo przystępuje do programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych

fot. golczewo.pl

W dniu dzisiejszym Rada Miejska w Golczewie podjęła uchwałę o przystąpieniu do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Bałtyk spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działającej w ramach Krajowego Zasobu Nieruchomości, który współuczestniczy w realizacji rządowego programu Mieszkanie+.

Burmistrz Maciej Zieliński wraz z zastępcą Grzegorzem Chłopkiem oraz doradcą ds. SIM z KZN Panem Robertem Madejskim w trakcie sesji przedstawił zalety uczestnictwa w tym projekcie i podziękował za przyjęcie tej uchwały.

Spółki działające w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w skrócie SIM to podmioty realizujące budownictwo społeczne a jej głównym zadaniem jest budowa mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu dla osób i rodzin, które posiadają zdolność czynszową a mają problem ze zdolnością kredytową na zakup lub budowę swojego pierwszego mieszkania lub domu.

Gmina Golczewo przystępuje do programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych

fot. golczewo.pl

Podjęcie uchwały pozwala burmistrzowi wystąpić o wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 3 mln zł na wniesienie udziałów w powstającej spółce.

Dzięki uczestnictwie w tym programie istnieje szansa w perspektywie kilku lat na powstanie budynków mieszkalnych pod wynajem na terenie miasta i gminy Golczewo co poprawi warunki bytowe naszych mieszkańców.

źródło: golczewo.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■