POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [12.09.2023, 08:28:37] • Dziwnów

Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie

Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie

fot. Organizator

W sobotę 09.09.2023 - po kilku latach przerwy spowodowanej pandemią - w Miejskiej Bibliotece Publicznej znowu odbyło się Narodowe Czytanie tym razem powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".

Lektury ukochanej dla wielu i nie do przebrnięcia dla takiej samej ilości czytelników z powodu zdominowania przez zbyt długie opisy i bardzo rozbudowane długie zdania.

Dziewczyny z biblioteki zaaranżowały swoje i tak bardzo klimatyczne wnętrze – wrzosy, świece, ubrane w stroje z epoki manekiny dopełniły swojego.

Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie

fot. Organizator

Pyszne ciasta Marty Miodońskiej szefowej KGW Łukęcin i Iwony Bzdyry z MBP Dziwnów to już była wisienka na torcie.

Przybyli wspaniali Goście Mieszkańcy wszystkich miejscowości naszej Gminy, reprezentowali Radę Miejską – odwiedziła nas Przewodnicząca Ewa Trzebińska, Sołtysów reprezentował Jan Mączyński, były nasze kochane Polonistki Pani Bieć i Danielczyk wraz z dwiema uczennicami, Szefowa Uniwersytetu Trzeciego Wieku – AureIia Zrodowska z częścią ekipy, pracownice Urzędu Gminy – Aneta Około - Kułak, Dyrektor Szkoły na emeryturze ale nadal bardzo aktywna Pani Basia Brzozowska, Państwo Dyczko z Kamienia Pomorskiego, Pani Maria Kozyra mieszkanka Łukęcina – zakochana w bibliotece - w sumie 20 osób.

Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie

fot. Organizator

Po wysłuchaniu fragmentów powieści czytanych przez Parę Prezydencką na wielkim ekranie, począwszy od dyrektorki biblioteki Aliny Cygal Sobhi odczytaliśmy wszyscy po kolei po dłuższym fragmencie „Nad Niemnem”- każdy z lekka obawą – czy podoła na głos… Czytaliśmy wszyscy obecni aż po trzy strony począwszy od rozdziału pierwszego, Iwonka miała fragment z piosenką – śpiewała głośno a sala wtórowała – niesamowite. Trudny tekst czytały młodziutkie dziewczyny, panie nauczycielki czytały cudownie – wszystkich ogarnął czar słuchanej powieści, miało być dwie godziny – wyszło trochę dłużej i nikt się nie spieszył. Przeczytaliśmy prawie trzy rozdziały i stwierdziliśmy, że moglibyśmy właściwie tak do końca powieści, no na pewno nie w jeden dzień.

Spędziliśmy we wspaniałym gronie cudowne popołudnie, nikt z nas nie przypuszczał, że można w ten sposób. Wielu z nas stwierdziło, że jednak doczyta do końca, obejrzy tez film nieważne w jakiej kolejności.

Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie

fot. Organizator

Było niesamowicie, nikt z nas nie przypuszczał że aż tak. Ale to super – czytanie jest ważne, książki są ważne i na pewno nigdy nie wyjdą z mody zwłaszcza te drukowane. Zapach papieru, farby drukarskiej – dotyk książki ma ogromną siłę i czar.

W imieniu swoim i pracownic biblioteki serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za przyjęcie naszego zaproszenia i czynnego udziału w Akcji Czytanie Narodowe.

Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie

fot. Organizator

Dziękujemy za wspaniałe towarzystwo, niezapomnianą atmosferę, pyszne ciasta, Pani Sabince Greli za wypożyczenia Grażynki – naszej powieściowej „Justyny”.

Do zobaczenia już wkrótce.

Alina Cygal Sobhi.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W czwartek Polska będzie pod wpływem dużego cyklonu Niklas, przynoszącego masy wilgotnego powietrza polarnego. Możliwe są zawirowania mas powietrza. To może wywołać silny wiatr, nawet do 100 km/h, a na Bałtyku będzie sztorm. Duże zachmurzenie z opadami mokrego śniegu i deszczu ■ 32 FINAŁ WOŚP I SZTAB #7296 W FUNDACJI „ZOSIA" W KAMIENIU POMORSKIM Zbliża się magiczny czas dobrych uczynków – zima, święta... i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! A ta orkiestra to DOBRA ENERGIA, która jest hasłem Fundacji „Zosia"... dlatego stało się : Fundacja „Zosia" aktywnie przystępuje do świątecznego grania jako jeden ze sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ■ W niedzielę (12 listopada 2023r.) ok godz. 8.40 w Kamieniu Pomorskim na akwenie Zalewu Kamieńskiego w odległości około 50 metrów od przystani ujawniono dryfujące zwłoki topielca. Były to zwłoki mężczyzny, który był poszukiwany jako osoba zaginiona od 16 października 2023r. ■ Bieg Niepodległości w Świerznie Bieg Niepodległości w Świerznie to coroczne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy wszystkich pokoleń gromadzą się, aby świętować niepodległość Polski. Atmosfera jest niezwykle radosna , a uczestnicy biegu niosą ze sobą ducha patriotyzmu. To piękne święto jednoczy społeczność Świerzna, ukazując silne więzi międzypokoleniowe w duchu jedności europejskiej ■ Na odcinku Drogi Krajowej nr 3, pomiędzy Dargobądzem a Międzyzdrojami, doszło do zderzenia trzech pojazdów. W środę po godzinie 14.00, na odcinku, gdzie obecnie trwają roboty związane z budową drogi, zderzyły się trzy samochody. Na DK3 jest podwójna ciągła linia, nie wolno wyprzedzać, jest to droga techniczna na czas wykonywania robót. Każdego dnia przejeżdża tamtędy bardzo dużo samochodów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych zmierzających na przeprawę promową do Szwecji, wiozących zaopatrzenie do Świnoujścia lub w przeciwną stronę, do Szczecina. W wyniku zderzenia wszystkie trzy samochody mają wystrzelone poduszki, jeden pojazd ma mocno rozbitą maskę, drugi stoi z uszkodzony bokiem i zawieszeniem na DK3. Czekamy na więcej informacji ze strony Policji ■