POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [05.09.2023, 22:19:52] • Wapnica

Czwarty festyn pod nazwą Dzień Sąsiada w Wapnicy za nami

Czwarty festyn pod nazwą Dzień Sąsiada w Wapnicy za nami

fot. Andrzej Ryfczyński

02 września 2023 w Wapnicy odbył się czwarty Festyn pod nazwą „Dzień Sąsiada". Mieszkańcy okolicznych miast i wiosek licznie przybyli spędzić czas w miłej atmosferze. Na każdego czekały przysmaki – gorąca zupa, kukurydza, nachosy, wata, czy kiełbasa z ogniska.

Amatorzy słodkości mogli skosztować pysznych domowych ciast przygotowanych przez KGW Wiklina z Wapnicy. W wyznaczonym miejscu odbywał się pchli targ, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Strażacy z OSP Lubin bardzo aktywnie włączyli się w zorganizowanie tej imprezy za co serdecznie im dziękujemy.

Czwarty festyn pod nazwą Dzień Sąsiada w Wapnicy za nami

fot. Andrzej Ryfczyński

Mieszkańcy spędzili razem miłe popołudnie oddając się rozmowie, wspólnej zabawie i tańcom. W tym roku została wystawiona plenerowa wystawa naszych lokalnych artystów, a są nimi : Barbara Kiszkunas, Bożena Magda, Jan Magda, Danuta Kądziołka, Radosław Skórkowski, Mateusz Walczak, Judyta Romanowska, Bogumiła Popko, Sobczyk Grażyna, Piotr Oleksy, Janusz Oleksy, Artur Kubasik, Liwia Romanowska, Aleksandra Aksman. Każdy sąsiad otrzymał kolorowe kwiatki.

Czwarty festyn pod nazwą Dzień Sąsiada w Wapnicy za nami

fot. Andrzej Ryfczyński

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów Gmina Międzyzdroje, Bałtycki Park Miniatur, Dystrybucja gazu Piotr Wójcik, Ochotnicza Straż Pożarna w Lubinie, Połów i sprzedaż ryb Andrzej Brzeziński, Restauracja „Przystań", Sklep u Jurka w Wapnicy, Pod Dębem, Tawerna przy Jeziorku Turkusowym, WPN Międzyzdroje.

Czwarty festyn pod nazwą Dzień Sąsiada w Wapnicy za nami

fot. Andrzej Ryfczyński

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie oraz miłą współpracę z:
Wolińskim Parkiem Narodowy
OSP Lubin
Osada Pieśni Grodno
Fotobudka 360
Pasieka Abella
Straż Graniczna ze Świnoujścia
Fala Międzyzdroje
Stowarzyszenie Pogranicznik
Rodżer Woliński

Czwarty festyn pod nazwą Dzień Sąsiada w Wapnicy za nami

fot. Andrzej Ryfczyński

Już teraz zapraszamy na kolejny dzień sąsiada, mając nadzieję, że impreza na stałe wpisała się w kalendarz naszego Sołectwa.

Czwarty festyn pod nazwą Dzień Sąsiada w Wapnicy za nami

fot. Andrzej Ryfczyński


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Środa [06.09.2023, 17:24:35] • [IP: 89.174.73.**]

Marnie.

Gość • Środa [06.09.2023, 13:03:33] • [IP: 46.114.107.*]

🤔 ciekawe czy były te przepiękne Panie ze Straży Granicznej w Świnoujściu? 😳

Gość • Środa [06.09.2023, 07:55:27] • [IP: 5.173.157.**]

Co tak mało ludzi było?.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wybory samorządowe odbędą się najprawdopodobniej 7 kwietnia 2024 r. Taki scenariusz nakreślił w sobotę marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia ■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■