POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [03.09.2023, 21:40:06] • zachodniopomorskie

Nauka poprzez zabawę w Przelewickim Arboretum!

Nauka poprzez zabawę w Przelewickim Arboretum!

fot. Organizator

Ogrody nie tylko cieszą oko i uspokajają umysł, ale także mają potencjał być miejscem pełnym nauki i wiedzy, a to wszystko dzięki ofercie wycieczki edukacyjno-przyrodniczej pn. „Pora roku z pawiem Stefanem”. Przelewice stawiają na poznawania otaczającej nas przyrody w sposób dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników, wykorzystując przy tym elementy gier terenowych lub zabaw.

Najmłodsi uczestniczy wyruszą w fascynującą podróż po tajemniczym świecie drzew, krzewów i ziół, ukrytym w Ogrodzie Dendrologicznym. Wykorzystując pełnię swoich zmysłów, dzieci odkryją naturę poprzez dotyk, zapach i dźwięk. Ponadto, będą miały niepowtarzalną okazję obserwować z bliska barwny świat owadów, które stanowią integralną część ekosystemu. W trakcie wycieczki poznają także zwyczaje i uroki pięknych przelewickich pawi, które są stałymi bywalcami przelewickiego ogrodu.

Starszych odkrywców, czyli uczniów klas od drugiej do szóstej, zapraszamy do przejścia przez wyjątkowe zakątki ogrodu, łącznie z urokliwym Ogrodem Japońskim i relaksującym Źródliskiem. To jednak nie tylko spacer - uczestnicy będą rozwiązywać zadania przyrodnicze, matematyczne i logiczne, a wszystko po to, by nauczyć się odczytywać znaki nadchodzącej pory roku. Ta interaktywna forma nauki pozwoli dzieciom i młodzieży na rzeczywiste zanurzenie się w bogatym świecie flory ogrodu.

Dla bardziej doświadczonych uczestników, przygotowano pasjonującą grę orientacyjną. Trasa, którą będą musieli pokonać przy pomocy mapy, obfituje w ukryte punkty oraz zagadki do rozwiązania. Przechodząc przez różnorodne obszary ogrodu, młodzież zdobędzie praktyczne umiejętności orientacji w terenie, a także zgłębi wiedzę na temat przyrody występującej w przelewickim Arboretum.

Nauka poprzez zabawę w Przelewickim Arboretum!

fot. Organizator

W ofercie Ogrodów Przelewice - Zachodniopomorskiego Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej znajduje się również warsztat poświęcony fascynującemu życiu pszczół.

Uczestnicy dowiedzą się o roli pszczół w ekosystemie, ich nieocenionym znaczeniu dla środowiska naturalnego oraz naszego codziennego życia. Spotkanie będzie świetną okazją, aby poznać pracę pszczelarza oraz tajemnicze życie w ulu. Dodatkowo uczestnicy pozyskają wiedzę na temat miodu i innych produktów pszczelich, odkrywając niesamowite właściwości tych darów natury.

Czas trwania zarówno wycieczki, jak i warsztatów, wynosi do 90 minut, co pozwala na pełne zanurzenie w edukacyjnej przygodzie. Cena wycieczki to jedynie 25 złotych od osoby, warsztaty z kolei są dostępne za opłatą 30 złotych od osoby. Dla wyjątkowej atmosfery i indywidualnej uwagi grupy mogą liczyć maksymalnie 25 uczestników.

Bogata kolekcja dendrologiczna znajdująca się w Ogrodach stanowi wymarzoną bazę zajęć terenowych. Zapisy trwają!

Kamila Bednarska
Specjalista ds. promocji
Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum
Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■