ikamien.pl • Niedziela [03.09.2023, 21:40:06] • zachodniopomorskie

Nauka poprzez zabawę w Przelewickim Arboretum!

Nauka poprzez zabawę w Przelewickim Arboretum!

fot. Organizator

Ogrody nie tylko cieszą oko i uspokajają umysł, ale także mają potencjał być miejscem pełnym nauki i wiedzy, a to wszystko dzięki ofercie wycieczki edukacyjno-przyrodniczej pn. „Pora roku z pawiem Stefanem”. Przelewice stawiają na poznawania otaczającej nas przyrody w sposób dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników, wykorzystując przy tym elementy gier terenowych lub zabaw.

Najmłodsi uczestniczy wyruszą w fascynującą podróż po tajemniczym świecie drzew, krzewów i ziół, ukrytym w Ogrodzie Dendrologicznym. Wykorzystując pełnię swoich zmysłów, dzieci odkryją naturę poprzez dotyk, zapach i dźwięk. Ponadto, będą miały niepowtarzalną okazję obserwować z bliska barwny świat owadów, które stanowią integralną część ekosystemu. W trakcie wycieczki poznają także zwyczaje i uroki pięknych przelewickich pawi, które są stałymi bywalcami przelewickiego ogrodu.

Starszych odkrywców, czyli uczniów klas od drugiej do szóstej, zapraszamy do przejścia przez wyjątkowe zakątki ogrodu, łącznie z urokliwym Ogrodem Japońskim i relaksującym Źródliskiem. To jednak nie tylko spacer - uczestnicy będą rozwiązywać zadania przyrodnicze, matematyczne i logiczne, a wszystko po to, by nauczyć się odczytywać znaki nadchodzącej pory roku. Ta interaktywna forma nauki pozwoli dzieciom i młodzieży na rzeczywiste zanurzenie się w bogatym świecie flory ogrodu.

Dla bardziej doświadczonych uczestników, przygotowano pasjonującą grę orientacyjną. Trasa, którą będą musieli pokonać przy pomocy mapy, obfituje w ukryte punkty oraz zagadki do rozwiązania. Przechodząc przez różnorodne obszary ogrodu, młodzież zdobędzie praktyczne umiejętności orientacji w terenie, a także zgłębi wiedzę na temat przyrody występującej w przelewickim Arboretum.

Nauka poprzez zabawę w Przelewickim Arboretum!

fot. Organizator

W ofercie Ogrodów Przelewice - Zachodniopomorskiego Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej znajduje się również warsztat poświęcony fascynującemu życiu pszczół.

Uczestnicy dowiedzą się o roli pszczół w ekosystemie, ich nieocenionym znaczeniu dla środowiska naturalnego oraz naszego codziennego życia. Spotkanie będzie świetną okazją, aby poznać pracę pszczelarza oraz tajemnicze życie w ulu. Dodatkowo uczestnicy pozyskają wiedzę na temat miodu i innych produktów pszczelich, odkrywając niesamowite właściwości tych darów natury.

Czas trwania zarówno wycieczki, jak i warsztatów, wynosi do 90 minut, co pozwala na pełne zanurzenie w edukacyjnej przygodzie. Cena wycieczki to jedynie 25 złotych od osoby, warsztaty z kolei są dostępne za opłatą 30 złotych od osoby. Dla wyjątkowej atmosfery i indywidualnej uwagi grupy mogą liczyć maksymalnie 25 uczestników.

Bogata kolekcja dendrologiczna znajdująca się w Ogrodach stanowi wymarzoną bazę zajęć terenowych. Zapisy trwają!

Kamila Bednarska
Specjalista ds. promocji
Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum
Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/41018/