POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [03.09.2023, 21:40:06] • zachodniopomorskie

Nauka poprzez zabawę w Przelewickim Arboretum!

Nauka poprzez zabawę w Przelewickim Arboretum!

fot. Organizator

Ogrody nie tylko cieszą oko i uspokajają umysł, ale także mają potencjał być miejscem pełnym nauki i wiedzy, a to wszystko dzięki ofercie wycieczki edukacyjno-przyrodniczej pn. „Pora roku z pawiem Stefanem”. Przelewice stawiają na poznawania otaczającej nas przyrody w sposób dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników, wykorzystując przy tym elementy gier terenowych lub zabaw.

Najmłodsi uczestniczy wyruszą w fascynującą podróż po tajemniczym świecie drzew, krzewów i ziół, ukrytym w Ogrodzie Dendrologicznym. Wykorzystując pełnię swoich zmysłów, dzieci odkryją naturę poprzez dotyk, zapach i dźwięk. Ponadto, będą miały niepowtarzalną okazję obserwować z bliska barwny świat owadów, które stanowią integralną część ekosystemu. W trakcie wycieczki poznają także zwyczaje i uroki pięknych przelewickich pawi, które są stałymi bywalcami przelewickiego ogrodu.

Starszych odkrywców, czyli uczniów klas od drugiej do szóstej, zapraszamy do przejścia przez wyjątkowe zakątki ogrodu, łącznie z urokliwym Ogrodem Japońskim i relaksującym Źródliskiem. To jednak nie tylko spacer - uczestnicy będą rozwiązywać zadania przyrodnicze, matematyczne i logiczne, a wszystko po to, by nauczyć się odczytywać znaki nadchodzącej pory roku. Ta interaktywna forma nauki pozwoli dzieciom i młodzieży na rzeczywiste zanurzenie się w bogatym świecie flory ogrodu.

Dla bardziej doświadczonych uczestników, przygotowano pasjonującą grę orientacyjną. Trasa, którą będą musieli pokonać przy pomocy mapy, obfituje w ukryte punkty oraz zagadki do rozwiązania. Przechodząc przez różnorodne obszary ogrodu, młodzież zdobędzie praktyczne umiejętności orientacji w terenie, a także zgłębi wiedzę na temat przyrody występującej w przelewickim Arboretum.

Nauka poprzez zabawę w Przelewickim Arboretum!

fot. Organizator

W ofercie Ogrodów Przelewice - Zachodniopomorskiego Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej znajduje się również warsztat poświęcony fascynującemu życiu pszczół.

Uczestnicy dowiedzą się o roli pszczół w ekosystemie, ich nieocenionym znaczeniu dla środowiska naturalnego oraz naszego codziennego życia. Spotkanie będzie świetną okazją, aby poznać pracę pszczelarza oraz tajemnicze życie w ulu. Dodatkowo uczestnicy pozyskają wiedzę na temat miodu i innych produktów pszczelich, odkrywając niesamowite właściwości tych darów natury.

Czas trwania zarówno wycieczki, jak i warsztatów, wynosi do 90 minut, co pozwala na pełne zanurzenie w edukacyjnej przygodzie. Cena wycieczki to jedynie 25 złotych od osoby, warsztaty z kolei są dostępne za opłatą 30 złotych od osoby. Dla wyjątkowej atmosfery i indywidualnej uwagi grupy mogą liczyć maksymalnie 25 uczestników.

Bogata kolekcja dendrologiczna znajdująca się w Ogrodach stanowi wymarzoną bazę zajęć terenowych. Zapisy trwają!

Kamila Bednarska
Specjalista ds. promocji
Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum
Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W czwartek Polska będzie pod wpływem dużego cyklonu Niklas, przynoszącego masy wilgotnego powietrza polarnego. Możliwe są zawirowania mas powietrza. To może wywołać silny wiatr, nawet do 100 km/h, a na Bałtyku będzie sztorm. Duże zachmurzenie z opadami mokrego śniegu i deszczu ■ 32 FINAŁ WOŚP I SZTAB #7296 W FUNDACJI „ZOSIA" W KAMIENIU POMORSKIM Zbliża się magiczny czas dobrych uczynków – zima, święta... i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! A ta orkiestra to DOBRA ENERGIA, która jest hasłem Fundacji „Zosia"... dlatego stało się : Fundacja „Zosia" aktywnie przystępuje do świątecznego grania jako jeden ze sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ■ W niedzielę (12 listopada 2023r.) ok godz. 8.40 w Kamieniu Pomorskim na akwenie Zalewu Kamieńskiego w odległości około 50 metrów od przystani ujawniono dryfujące zwłoki topielca. Były to zwłoki mężczyzny, który był poszukiwany jako osoba zaginiona od 16 października 2023r. ■ Bieg Niepodległości w Świerznie Bieg Niepodległości w Świerznie to coroczne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy wszystkich pokoleń gromadzą się, aby świętować niepodległość Polski. Atmosfera jest niezwykle radosna , a uczestnicy biegu niosą ze sobą ducha patriotyzmu. To piękne święto jednoczy społeczność Świerzna, ukazując silne więzi międzypokoleniowe w duchu jedności europejskiej ■ Na odcinku Drogi Krajowej nr 3, pomiędzy Dargobądzem a Międzyzdrojami, doszło do zderzenia trzech pojazdów. W środę po godzinie 14.00, na odcinku, gdzie obecnie trwają roboty związane z budową drogi, zderzyły się trzy samochody. Na DK3 jest podwójna ciągła linia, nie wolno wyprzedzać, jest to droga techniczna na czas wykonywania robót. Każdego dnia przejeżdża tamtędy bardzo dużo samochodów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych zmierzających na przeprawę promową do Szwecji, wiozących zaopatrzenie do Świnoujścia lub w przeciwną stronę, do Szczecina. W wyniku zderzenia wszystkie trzy samochody mają wystrzelone poduszki, jeden pojazd ma mocno rozbitą maskę, drugi stoi z uszkodzony bokiem i zawieszeniem na DK3. Czekamy na więcej informacji ze strony Policji ■