POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [27.08.2023, 14:19:48] • Kamień Pomorski

Budynek Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Budynek Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

fot. Organizator

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu przez ostatnie sześć miesięcy w budynku Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim oraz w jego bliskim otoczeniu realizowane były działania wpływające na poprawę dostępności usług publicznych dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób niepełnosprawnych w zakresie:

a) w zakresie dostępności cyfrowej:

- dostosowanie stron internetowych oraz Biuletynów Informacji Publicznej jednostek podległych do standardów WCAG 2.1 w Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Dom Wczasów Dziecięcych, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, Dom Pomocy Społecznej W Śniatowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kamieniu Pomorskim, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wolinie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zarząd Dróg Powiatowych oraz w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim.

Budynek Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

fot. Organizator

b) w zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej:

- dostawa, montaż i kalibracja systemu indukcyjnego: pętla indukcyjna przenośna oraz pętla indukcyjna stanowiskowa,
- wykonanie tabliczek trzydrzwiowych z wypukłym oznaczeniem pokoju, opisem w alfabecie Braille’a i kodem QR,
- wykonanie tablicy informacyjno-nawigacyjnej przy wejściu do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim,
- wykonanie tyflomap wiszących.

Budynek Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

fot. Organizator

c) w zakresie dostępności architektonicznej:

- montaż dotykowych pasów ostrzegawczych przed schodami i innymi niebezpiecznymi miejscami,
- kontrastowe oznaczenie drzwi wykonanych z przezroczystych materiałów,
- montaż dotykowych pasów ostrzegawczych przed schodami i innymi niebezpiecznymi miejscami,
- wytyczono i oznakowano przed budynkiem Urzędu dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Budynek Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

fot. Organizator

Przystosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zapewni takim osobom realną szansę na bycie niezależnym i samodzielnym, zarówno w przemieszczaniu się jak i w czynnościach sanitarnych na terenie Urzędu. Tego rodzaju rehabilitacja społeczna z pewnością przyczyni się do podniesienia poczucia własnej wartości osób z ze szczególnymi potrzebami, odwiedzających Urząd.

Projekt pod nazwą „Dostępny Powiat Kamieński” finansowany był w 100% ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020, Działanie 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne. Całkowita wartość grantu wyniosła 100.000,00 złotych.

źródło: powiatkamienski.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Poniedziałek [28.08.2023, 18:46:32] • [IP: 5.173.28.**]

To były czasy w internacie … Nocne wypady do dziewczyn

Gość • Poniedziałek [28.08.2023, 10:40:03] • [IP: 83.3.210.***]

Gość • Poniedziałek [28.08.2023, 07:59:49] • [IP: 37.248.152.***] w dzisiejszych czasach jeżeli masz telefon komórkowy to masz internet, ale ty chyba posiadasz internet i nawet umiesz napisać komentarz więc w czym problem się zarejestrować?

Gość • Poniedziałek [28.08.2023, 07:59:49] • [IP: 37.248.152.***]

Wydział komunikacji to porażka -rejestracja tylko przez internet a jak ktoś nie ma to co?? Won za drzwi?? Dlaczego nie można tego rozwiązać?? To po to było zamykanie wszystkich w czasie pandemii aby urzędnicy byli daleko od petentów?? To dla kogo oni pracują ?? Dla siebie??

Gość • Poniedziałek [28.08.2023, 07:55:17] • [IP: 37.47.128.***]

Jest 21. wiek, ludzie odkrywają nowe planety, w kosmos latają a ci usprawnili budynek. No jeszcze zróbcie przecięcie wstęgi i medale dla każdego!! Ludzie na jakim świecie wy żyjecie w tym Kamieniu??

Gość • Poniedziałek [28.08.2023, 06:30:32] • [IP: 83.25.239.***]

O ile dobrze pamiętam to podjazd dla wózków powstał kilka jeśli nie" naście" lat temu. Oznaczenie parkingów dla ON odbiega od wzoru określonego w - " Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 14 listopada 2017r. zmieniło rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Obowiązujące od 1 stycznia 2018 roku przepisy wprowadzają nowe wymiary miejsc parkingowych jakie obowiązują przy projektowaniu miejsc postojowych. Według obowiązującego przepisu miejsce dla samochodów wykorzystywanych przez osoby niepełnosprawne powinny mieć: " - czytaj w rozporządzeniu...

Gość • Niedziela [27.08.2023, 19:31:57] • [IP: 37.47.178.**]

Jeszcze żeby pracowali tam pełno sprawni, bo czasami można mieć wrażenie??

Gość • Niedziela [27.08.2023, 17:01:34] • [IP: 83.23.132.**]

A dlaczego ośrodek zdowia w Świerznie nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Gość • Niedziela [27.08.2023, 15:34:17] • [IP: 83.20.244.***]

A kiedy będzie możliwy normalny dojazd do Kamienia np. z Wolina? Takie myślenie o niepełnosprawnych. Zrobili podjazd i barierkę. I wielka heca. A żeby dojechać coś załatwić. To jak w średniowieczu trzeba wyprawę na cały dzień zaplanować. Banda baranów!!

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W czwartek Polska będzie pod wpływem dużego cyklonu Niklas, przynoszącego masy wilgotnego powietrza polarnego. Możliwe są zawirowania mas powietrza. To może wywołać silny wiatr, nawet do 100 km/h, a na Bałtyku będzie sztorm. Duże zachmurzenie z opadami mokrego śniegu i deszczu ■ 32 FINAŁ WOŚP I SZTAB #7296 W FUNDACJI „ZOSIA" W KAMIENIU POMORSKIM Zbliża się magiczny czas dobrych uczynków – zima, święta... i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! A ta orkiestra to DOBRA ENERGIA, która jest hasłem Fundacji „Zosia"... dlatego stało się : Fundacja „Zosia" aktywnie przystępuje do świątecznego grania jako jeden ze sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ■ W niedzielę (12 listopada 2023r.) ok godz. 8.40 w Kamieniu Pomorskim na akwenie Zalewu Kamieńskiego w odległości około 50 metrów od przystani ujawniono dryfujące zwłoki topielca. Były to zwłoki mężczyzny, który był poszukiwany jako osoba zaginiona od 16 października 2023r. ■ Bieg Niepodległości w Świerznie Bieg Niepodległości w Świerznie to coroczne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy wszystkich pokoleń gromadzą się, aby świętować niepodległość Polski. Atmosfera jest niezwykle radosna , a uczestnicy biegu niosą ze sobą ducha patriotyzmu. To piękne święto jednoczy społeczność Świerzna, ukazując silne więzi międzypokoleniowe w duchu jedności europejskiej ■ Na odcinku Drogi Krajowej nr 3, pomiędzy Dargobądzem a Międzyzdrojami, doszło do zderzenia trzech pojazdów. W środę po godzinie 14.00, na odcinku, gdzie obecnie trwają roboty związane z budową drogi, zderzyły się trzy samochody. Na DK3 jest podwójna ciągła linia, nie wolno wyprzedzać, jest to droga techniczna na czas wykonywania robót. Każdego dnia przejeżdża tamtędy bardzo dużo samochodów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych zmierzających na przeprawę promową do Szwecji, wiozących zaopatrzenie do Świnoujścia lub w przeciwną stronę, do Szczecina. W wyniku zderzenia wszystkie trzy samochody mają wystrzelone poduszki, jeden pojazd ma mocno rozbitą maskę, drugi stoi z uszkodzony bokiem i zawieszeniem na DK3. Czekamy na więcej informacji ze strony Policji ■