POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [08.06.2023, 21:04:19] • Wolin

Mobilny projekt Biura Niepodległa pn. ISKRY NIEPODLEGŁEJ i Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

Mobilny projekt Biura Niepodległa pn. ISKRY NIEPODLEGŁEJ i Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

fot. Organizator

Do Wolina w dniach 9 i 10 czerwca zawita najnowszy mobilny projekt Biura Niepodległa pn. ISKRY NIEPODLEGŁEJ i Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" stworzony przez Fundację Koncept oraz Biuro Programu "Niepodległa".

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to mobilne widowisko edukacyjne, wyświetlane w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej. Unikalne rozwiązania technologiczne, działając na różne zmysły, w sposób przystępny i atrakcyjny budują niesamowitą opowieść o naszej historii.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to wybitne postaci Polek i Polaków XIX, XX i XXI wieku, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu dziś wpływają na nasze życie. Dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano oryginalną muzykę, a razem tworzą one spójny spektakl. Narratorem prowadzącym odbiorców drogą polskich dokonań jest wykreowany cyfrowy byt. Podczas tworzenia spektaklu wykorzystano także nowoczesne narzędzia, jak mobilny ekran transparentny czy obrazy wykreowane przez sztuczną inteligencję.

Naczepa będzie ustawiona na parkingu w centrum Wolina. Pokazy będą odbywały się co 30 minut, 9 i 10 czerwca w godzinach od 10 do 16 ( z możliwością przedłużenia w przypadku dużej liczy zainteresowanych). Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują.

Szczegóły niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/iskry-niepodleglej-w-trasie-szukajcie-nas-w-calej-polsce/

Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" przestrzeń w której popularyzowana jest historia Polski za pomocą technologii Virtual Reality. Każdy widz który w dniach 9 i 10 czerwca w godzinach od 10 do 18 odwiedzi Bibliotekę Publiczną Gminy Wolin, otrzyma gogle VR i słuchawki, dzięki którym całkowicie przeniesie się do wirtualnego świata wydarzeń sprzed lat, które rozgrywają się wokół niego. Każdy widz może indywidualnie wybrać film jaki chce obejrzeć .Pokazy będą odbywały się co 40 minut. Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują.

Szczegóły www.dropbox.com/sh/1j8awq6txkweqap/AADi0HcuAQ-GjokAY_aPJz7ta?dl=0

Mecenasem projektu ISKRY NIEPODLEGŁEJ jest PKN ORLEN

Regulamin Wirtualnego Teatru Historii "Niepodległa" i regulamin korzystania z naczepy ekspozycyjnej "ISKRY NIEPODLEGŁEJ" są dostępne na stronie internetowej www.biblioteka.gminawolin.pl

Agnieszka Peplińska-Kot
Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wolin


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■