ikamien.pl • Czwartek [08.06.2023, 21:04:19] • Wolin

Mobilny projekt Biura Niepodległa pn. ISKRY NIEPODLEGŁEJ i Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

Mobilny projekt Biura Niepodległa pn. ISKRY NIEPODLEGŁEJ i Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

fot. Organizator

Do Wolina w dniach 9 i 10 czerwca zawita najnowszy mobilny projekt Biura Niepodległa pn. ISKRY NIEPODLEGŁEJ i Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" stworzony przez Fundację Koncept oraz Biuro Programu "Niepodległa".

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to mobilne widowisko edukacyjne, wyświetlane w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej. Unikalne rozwiązania technologiczne, działając na różne zmysły, w sposób przystępny i atrakcyjny budują niesamowitą opowieść o naszej historii.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to wybitne postaci Polek i Polaków XIX, XX i XXI wieku, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu dziś wpływają na nasze życie. Dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano oryginalną muzykę, a razem tworzą one spójny spektakl. Narratorem prowadzącym odbiorców drogą polskich dokonań jest wykreowany cyfrowy byt. Podczas tworzenia spektaklu wykorzystano także nowoczesne narzędzia, jak mobilny ekran transparentny czy obrazy wykreowane przez sztuczną inteligencję.

Naczepa będzie ustawiona na parkingu w centrum Wolina. Pokazy będą odbywały się co 30 minut, 9 i 10 czerwca w godzinach od 10 do 16 ( z możliwością przedłużenia w przypadku dużej liczy zainteresowanych). Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują.

Szczegóły niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/iskry-niepodleglej-w-trasie-szukajcie-nas-w-calej-polsce/

Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" przestrzeń w której popularyzowana jest historia Polski za pomocą technologii Virtual Reality. Każdy widz który w dniach 9 i 10 czerwca w godzinach od 10 do 18 odwiedzi Bibliotekę Publiczną Gminy Wolin, otrzyma gogle VR i słuchawki, dzięki którym całkowicie przeniesie się do wirtualnego świata wydarzeń sprzed lat, które rozgrywają się wokół niego. Każdy widz może indywidualnie wybrać film jaki chce obejrzeć .Pokazy będą odbywały się co 40 minut. Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują.

Szczegóły www.dropbox.com/sh/1j8awq6txkweqap/AADi0HcuAQ-GjokAY_aPJz7ta?dl=0

Mecenasem projektu ISKRY NIEPODLEGŁEJ jest PKN ORLEN

Regulamin Wirtualnego Teatru Historii "Niepodległa" i regulamin korzystania z naczepy ekspozycyjnej "ISKRY NIEPODLEGŁEJ" są dostępne na stronie internetowej www.biblioteka.gminawolin.pl

Agnieszka Peplińska-Kot
Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wolin

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/40395/