POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [22.05.2023, 14:21:34] • Wolin

Zmiany w rozkładzie otwarcia mostu w Wolinie z powodu prac konserwacyjnych

Zmiany w rozkładzie otwarcia mostu w Wolinie z powodu prac konserwacyjnych

fot. Urząd Miejski w Wolinie

Ważny komunikat dla mieszkańców i turystów odnośnie Mostu Wolin w Gminie Wolin! Planowane prace konserwacyjne wymagają wprowadzenia tymczasowych zmian w rozkładzie otwarcia mostu. W dniu 24 maja 2023 r. most obrotowy w Wolinie nie będzie otwierany dla ruchu żeglownego o godzinie 10:00. Zamiast tego, zaplanowano jedno otwarcie mostu o godzinie 16:00.

Decyzja o przeprowadzeniu prac konserwacyjnych wynika z konieczności zapewnienia odpowiedniego stanu technicznego mostu oraz utrzymania bezpieczeństwa wszystkich użytkowników. Regularne prace konserwacyjne są nieodzowne dla zapewnienia sprawności i trwałości tej ważnej infrastruktury.

Przesunięcie otwarcia mostu związane z pracami konserwacyjnymi może wpłynąć na żeglugę oraz plany podróży osób korzystających z tej trasy. Mieszkańcy i turyści proszeni są o odpowiednie dostosowanie swoich planów i uwzględnienie wprowadzonych zmian.

Warto pamiętać, że prace konserwacyjne mają na celu zachowanie jakości i bezpieczeństwa Mostu Wolin. Dzięki regularnemu utrzymaniu, most będzie nadal służył mieszkańcom i podróżnym jako niezastąpiona arteria komunikacyjna, łącząca Gminę Wolin z okolicznymi miejscowościami.

Jeśli masz plany podróży w dniu 24 maja 2023 r., warto uwzględnić zmieniony rozkład otwarcia mostu. Otwarcie o godzinie 16:00 pozwoli na swobodną żeglugę i przejazd przez Most Wolin. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą wyniknąć z tych tymczasowych zmian.

Gmina Wolin i zarządzający Mostem Wolin zapewniają, że pracują nad jak najszybszym zakończeniem prac konserwacyjnych i przywróceniem normalnego rozkładu otwarcia mostu. Będziemy informować na bieżąco o wszelkich dalszych zmianach i postępach w tym zakresie.

Miejmy nadzieję, że przeprowadzone prace konserwacyjne pozwolą na dalszą eksploatację Mostu Wolin i zapewnią nam bezpieczne podróże przez tę imponującą konstrukcję. Dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie, które okazujecie wobec tych niezbędnych prac.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W czwartek Polska będzie pod wpływem dużego cyklonu Niklas, przynoszącego masy wilgotnego powietrza polarnego. Możliwe są zawirowania mas powietrza. To może wywołać silny wiatr, nawet do 100 km/h, a na Bałtyku będzie sztorm. Duże zachmurzenie z opadami mokrego śniegu i deszczu ■ 32 FINAŁ WOŚP I SZTAB #7296 W FUNDACJI „ZOSIA" W KAMIENIU POMORSKIM Zbliża się magiczny czas dobrych uczynków – zima, święta... i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! A ta orkiestra to DOBRA ENERGIA, która jest hasłem Fundacji „Zosia"... dlatego stało się : Fundacja „Zosia" aktywnie przystępuje do świątecznego grania jako jeden ze sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ■ W niedzielę (12 listopada 2023r.) ok godz. 8.40 w Kamieniu Pomorskim na akwenie Zalewu Kamieńskiego w odległości około 50 metrów od przystani ujawniono dryfujące zwłoki topielca. Były to zwłoki mężczyzny, który był poszukiwany jako osoba zaginiona od 16 października 2023r. ■ Bieg Niepodległości w Świerznie Bieg Niepodległości w Świerznie to coroczne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy wszystkich pokoleń gromadzą się, aby świętować niepodległość Polski. Atmosfera jest niezwykle radosna , a uczestnicy biegu niosą ze sobą ducha patriotyzmu. To piękne święto jednoczy społeczność Świerzna, ukazując silne więzi międzypokoleniowe w duchu jedności europejskiej ■ Na odcinku Drogi Krajowej nr 3, pomiędzy Dargobądzem a Międzyzdrojami, doszło do zderzenia trzech pojazdów. W środę po godzinie 14.00, na odcinku, gdzie obecnie trwają roboty związane z budową drogi, zderzyły się trzy samochody. Na DK3 jest podwójna ciągła linia, nie wolno wyprzedzać, jest to droga techniczna na czas wykonywania robót. Każdego dnia przejeżdża tamtędy bardzo dużo samochodów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych zmierzających na przeprawę promową do Szwecji, wiozących zaopatrzenie do Świnoujścia lub w przeciwną stronę, do Szczecina. W wyniku zderzenia wszystkie trzy samochody mają wystrzelone poduszki, jeden pojazd ma mocno rozbitą maskę, drugi stoi z uszkodzony bokiem i zawieszeniem na DK3. Czekamy na więcej informacji ze strony Policji ■