POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [22.05.2023, 14:21:34] • Wolin

Zmiany w rozkładzie otwarcia mostu w Wolinie z powodu prac konserwacyjnych

Zmiany w rozkładzie otwarcia mostu w Wolinie z powodu prac konserwacyjnych

fot. Urząd Miejski w Wolinie

Ważny komunikat dla mieszkańców i turystów odnośnie Mostu Wolin w Gminie Wolin! Planowane prace konserwacyjne wymagają wprowadzenia tymczasowych zmian w rozkładzie otwarcia mostu. W dniu 24 maja 2023 r. most obrotowy w Wolinie nie będzie otwierany dla ruchu żeglownego o godzinie 10:00. Zamiast tego, zaplanowano jedno otwarcie mostu o godzinie 16:00.

Decyzja o przeprowadzeniu prac konserwacyjnych wynika z konieczności zapewnienia odpowiedniego stanu technicznego mostu oraz utrzymania bezpieczeństwa wszystkich użytkowników. Regularne prace konserwacyjne są nieodzowne dla zapewnienia sprawności i trwałości tej ważnej infrastruktury.

Przesunięcie otwarcia mostu związane z pracami konserwacyjnymi może wpłynąć na żeglugę oraz plany podróży osób korzystających z tej trasy. Mieszkańcy i turyści proszeni są o odpowiednie dostosowanie swoich planów i uwzględnienie wprowadzonych zmian.

Warto pamiętać, że prace konserwacyjne mają na celu zachowanie jakości i bezpieczeństwa Mostu Wolin. Dzięki regularnemu utrzymaniu, most będzie nadal służył mieszkańcom i podróżnym jako niezastąpiona arteria komunikacyjna, łącząca Gminę Wolin z okolicznymi miejscowościami.

Jeśli masz plany podróży w dniu 24 maja 2023 r., warto uwzględnić zmieniony rozkład otwarcia mostu. Otwarcie o godzinie 16:00 pozwoli na swobodną żeglugę i przejazd przez Most Wolin. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą wyniknąć z tych tymczasowych zmian.

Gmina Wolin i zarządzający Mostem Wolin zapewniają, że pracują nad jak najszybszym zakończeniem prac konserwacyjnych i przywróceniem normalnego rozkładu otwarcia mostu. Będziemy informować na bieżąco o wszelkich dalszych zmianach i postępach w tym zakresie.

Miejmy nadzieję, że przeprowadzone prace konserwacyjne pozwolą na dalszą eksploatację Mostu Wolin i zapewnią nam bezpieczne podróże przez tę imponującą konstrukcję. Dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie, które okazujecie wobec tych niezbędnych prac.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 3 października 2023 r. klienci w sprawach emerytur i rent będą mogli skorzystać z pomocy pracownika ZUS we wtorki i czwartki, w godz. 8.00 - 15.00. Ekspert ZUS będzie dyżurował w Urzędzie Miejskim, przy pl. Ratuszowym 1 w Międzyzdrojach. Ponadto przypominamy, że najbliższa placówka ZUS, która obsługuje klientów w pełnym zakresie, działa w Świnoujściu, przy ul. Piastowskiej 63. W poniedziałek w godz. 8.00 - 17.00, wtorek - piątek w godz. 8.00 - 15.00. Zachęcamy do załatwiania swoich spraw bez wychodzenia z domu i umówienia się na e-wizytę, czyli wideorozmowę z pracownikiem ZUS. Kliencie mogą też skorzystać z aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) albo telefonicznie - 22 560 16 00. ■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■