ikamien.pl • Poniedziałek [22.05.2023, 14:21:34] • Wolin

Zmiany w rozkładzie otwarcia mostu w Wolinie z powodu prac konserwacyjnych

Zmiany w rozkładzie otwarcia mostu w Wolinie z powodu prac konserwacyjnych

fot. Urząd Miejski w Wolinie

Ważny komunikat dla mieszkańców i turystów odnośnie Mostu Wolin w Gminie Wolin! Planowane prace konserwacyjne wymagają wprowadzenia tymczasowych zmian w rozkładzie otwarcia mostu. W dniu 24 maja 2023 r. most obrotowy w Wolinie nie będzie otwierany dla ruchu żeglownego o godzinie 10:00. Zamiast tego, zaplanowano jedno otwarcie mostu o godzinie 16:00.

Decyzja o przeprowadzeniu prac konserwacyjnych wynika z konieczności zapewnienia odpowiedniego stanu technicznego mostu oraz utrzymania bezpieczeństwa wszystkich użytkowników. Regularne prace konserwacyjne są nieodzowne dla zapewnienia sprawności i trwałości tej ważnej infrastruktury.

Przesunięcie otwarcia mostu związane z pracami konserwacyjnymi może wpłynąć na żeglugę oraz plany podróży osób korzystających z tej trasy. Mieszkańcy i turyści proszeni są o odpowiednie dostosowanie swoich planów i uwzględnienie wprowadzonych zmian.

Warto pamiętać, że prace konserwacyjne mają na celu zachowanie jakości i bezpieczeństwa Mostu Wolin. Dzięki regularnemu utrzymaniu, most będzie nadal służył mieszkańcom i podróżnym jako niezastąpiona arteria komunikacyjna, łącząca Gminę Wolin z okolicznymi miejscowościami.

Jeśli masz plany podróży w dniu 24 maja 2023 r., warto uwzględnić zmieniony rozkład otwarcia mostu. Otwarcie o godzinie 16:00 pozwoli na swobodną żeglugę i przejazd przez Most Wolin. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą wyniknąć z tych tymczasowych zmian.

Gmina Wolin i zarządzający Mostem Wolin zapewniają, że pracują nad jak najszybszym zakończeniem prac konserwacyjnych i przywróceniem normalnego rozkładu otwarcia mostu. Będziemy informować na bieżąco o wszelkich dalszych zmianach i postępach w tym zakresie.

Miejmy nadzieję, że przeprowadzone prace konserwacyjne pozwolą na dalszą eksploatację Mostu Wolin i zapewnią nam bezpieczne podróże przez tę imponującą konstrukcję. Dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie, które okazujecie wobec tych niezbędnych prac.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/40301/