POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [22.05.2023, 08:37:21] • Golczewo

Rój pszczół na terenie prywatnej posesji! Mieszkańców przed zagrożeniem uchronili strażacy

Rój pszczół na terenie prywatnej posesji! Mieszkańców przed zagrożeniem uchronili strażacy

fot. OSP Golczewo

Mieszkańcy ulicy Słonecznej w Golczewie najedli się strachu. Wszystko przez to, że na ich posesji zadomowiły się pszczoły. Nie czekając na dalszy rozwój sytuacji mieszkańcy jak najszybciej postanowili na miejsce wezwać strażaków.

Na miejsce przyjechali strażacy - ochotnicy z Golczewa.

Rój pszczół na terenie prywatnej posesji! Mieszkańców przed zagrożeniem uchronili strażacy

fot. OSP Golczewo

- Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren działań. Ratownicy wyposażeni w kombinezony pszczelarskie ostrożnie zebrali rój pszczół, a następnie przekazali zaprzyjaźnionemu pszczelarzowi. Po przekazaniu działania zakończono - poinformowali strażacy z OSP Golczewo.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 20 maja przed godziną 16:00.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Wtorek [23.05.2023, 09:43:52] • [IP: 5.173.172.**]

Od zawsze pszczoły postępują w ten sposób. Nowa, młoda królowa wylatuje z ula z częścią swych" sióstr" i szuka nowego miejsca do założenia rodziny. Wg prawa, rój należy do właściciela pasieki, z której wyleciały pszczoły.

Gość • Wtorek [23.05.2023, 05:18:37] • [IP: 46.205.140.**]

No i super. Pszczoły będą teraz zapylać kwiatostan i będą pożyteczne, a tak mogły by zginąć. To pożyteczna akcja. Nic złego się nie stało że strażacy przetestowali sprzęt. Jeszcze raz powtarzam, to pożyteczna akcja.

Gość • Wtorek [23.05.2023, 00:26:11] • [IP: 37.249.78.***]

nowa moda olej już podpadł.

Gość • Poniedziałek [22.05.2023, 21:54:12] • [IP: 37.248.208.***]

Statystyki się liczą.

Gość • Poniedziałek [22.05.2023, 19:31:56] • [IP: 37.47.167.***]

Ja , nie możliwe, a ile prądów ?

Gość • Poniedziałek [22.05.2023, 16:50:50] • [IP: 77.20.249.***]

Jeszcze troszkę to os.słoneczne zacznie wzywać straż do usuwania komarów ze swoich posiadłości, wszystko już tam stanowi zagrożenie. A co do pszczół to jest naturalny proces w tym okresie. Komisję trzeba powołać i zakazać dla pszczół uciekać z pasieki.

Gość • Poniedziałek [22.05.2023, 12:49:11] • [IP: 77.0.42.**]

Ale sensacja rój pszczół i wielkie zagrożenie większej głupoty nie można wymyśleć, sam Bareja by się śmiał do rozpuchu. Mówiąc krótko gdy rój pszczół szuka nowego właściciela to one nie żądlą ja zabieram je gołą ręką.

Gość • Poniedziałek [22.05.2023, 12:18:27] • [IP: 37.47.228.***]

Brawo, czytając artykuł wyżej czekam aż strażacy zaczną leczyć żeby i jakieś usługi hydrauliczne zaczną robić

Gość • Poniedziałek [22.05.2023, 12:17:58] • [IP: 37.47.183.***]

Witam z moich informacji straż nie udziela pomocy w takich sytuacjach na prywatnych posesjach. Miałem taki problem i mi odmówiono !

Gość • Poniedziałek [22.05.2023, 11:58:37] • [IP: 46.205.132.***]

Czy ktoś może mi pomóc w sprawie nietoperzy. Zagnieździły się na moim strychu. Jest tego tak dużo że boję się tam wejść. No i ten straszny smród od ich odchodów. Wiem, że są pod ochroną. Jak zaczynają się lęgnąć to na potęgę. Pod wieczór dzieci boją się wyjść na podwórko.

Gość • Poniedziałek [22.05.2023, 11:53:25] • [IP: 46.77.141.***]

Przyleciały z pewnością do słodkiej właścicielki posesji 😘⭐

Gość • Poniedziałek [22.05.2023, 11:18:40] • [IP: 37.47.147.***]

A to od tego nie są firmy ?

Gość • Poniedziałek [22.05.2023, 08:42:53] • [IP: 5.173.178.***]

Mała rójka, zmieściła się do malutkiego kartonika i w nieprawdopodobnie sprzyjających okolicznościach przyrody, bez drabiny :)

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■