POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [21.05.2023, 12:39:12] • Wolin

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

fot. OSP Wolin

W dniu 19.05.2023r. o godzinie 14:58 nasza jednostka została zadysponowana przez SKKP PSP w Kamieniu Pomorskim do pożaru pomieszczenia gospodarczego w Wolinie przy ulicy Gryfitów. Szybka reakcja strażaków OSP Wolin i jednostki JRG PSP Międzyzdroje przyczyniła się do skutecznego opanowania sytuacji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożar wybuchł w wyniku prac remontowych przy wymianie poszycia dachowego (papy). Budynek, w którym doszło do pożaru, był konstrukcją murowaną z dachem odeskowanym, pokrytym papą. Początkowo płomienie szybko się rozprzestrzeniały, jednak dzięki natychmiastowemu działaniu strażaków udało się zabezpieczyć miejsce akcji i przystąpić do gaszenia ognia.

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

fot. OSP Wolin

Działania strażaków polegały na skoncentrowaniu się na dwóch głównych aspektach: natarciu i obronie przyległych budynków. Jednostki OSP Wolin oraz JRG PSP Międzyzdroje pracowały sprawnie, podając jednocześnie jeden prąd w natarciu, skierowany bezpośrednio na źródło pożaru, oraz drugi prąd w obronie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie budynki. Dzięki doskonałej koordynacji działań strażaków udało się opanować sytuację, a pożar został ugaszony.

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

fot. OSP Wolin

Należy podkreślić, że w zdarzeniu nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych. To głównie dzięki szybkiej reakcji strażaków i skutecznym działaniom, ewakuacja osób przebywających w okolicy mogła zostać przeprowadzona bezpiecznie i sprawnie.

Po zakończeniu gaszenia ognia, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych dachu, aby dokładnie sprawdzić stan konstrukcji i upewnić się, że nie ma żadnych żarzących się resztek. Przeprowadzono szczegółową kontrolę pomieszczeń za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego, które potwierdziły brak zagrożeń.

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

fot. OSP Wolin

W akcji gaśniczej brały udział dwie jednostki OSP Wolin oraz jednostka JRG PSP Międzyzdroje. Koordynacja działań między jednostkami pozwoliła na szybką i skuteczną interwencję.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■