POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [21.05.2023, 12:39:12] • Wolin

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

fot. OSP Wolin

W dniu 19.05.2023r. o godzinie 14:58 nasza jednostka została zadysponowana przez SKKP PSP w Kamieniu Pomorskim do pożaru pomieszczenia gospodarczego w Wolinie przy ulicy Gryfitów. Szybka reakcja strażaków OSP Wolin i jednostki JRG PSP Międzyzdroje przyczyniła się do skutecznego opanowania sytuacji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożar wybuchł w wyniku prac remontowych przy wymianie poszycia dachowego (papy). Budynek, w którym doszło do pożaru, był konstrukcją murowaną z dachem odeskowanym, pokrytym papą. Początkowo płomienie szybko się rozprzestrzeniały, jednak dzięki natychmiastowemu działaniu strażaków udało się zabezpieczyć miejsce akcji i przystąpić do gaszenia ognia.

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

fot. OSP Wolin

Działania strażaków polegały na skoncentrowaniu się na dwóch głównych aspektach: natarciu i obronie przyległych budynków. Jednostki OSP Wolin oraz JRG PSP Międzyzdroje pracowały sprawnie, podając jednocześnie jeden prąd w natarciu, skierowany bezpośrednio na źródło pożaru, oraz drugi prąd w obronie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie budynki. Dzięki doskonałej koordynacji działań strażaków udało się opanować sytuację, a pożar został ugaszony.

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

fot. OSP Wolin

Należy podkreślić, że w zdarzeniu nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych. To głównie dzięki szybkiej reakcji strażaków i skutecznym działaniom, ewakuacja osób przebywających w okolicy mogła zostać przeprowadzona bezpiecznie i sprawnie.

Po zakończeniu gaszenia ognia, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych dachu, aby dokładnie sprawdzić stan konstrukcji i upewnić się, że nie ma żadnych żarzących się resztek. Przeprowadzono szczegółową kontrolę pomieszczeń za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego, które potwierdziły brak zagrożeń.

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

fot. OSP Wolin

W akcji gaśniczej brały udział dwie jednostki OSP Wolin oraz jednostka JRG PSP Międzyzdroje. Koordynacja działań między jednostkami pozwoliła na szybką i skuteczną interwencję.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W czwartek Polska będzie pod wpływem dużego cyklonu Niklas, przynoszącego masy wilgotnego powietrza polarnego. Możliwe są zawirowania mas powietrza. To może wywołać silny wiatr, nawet do 100 km/h, a na Bałtyku będzie sztorm. Duże zachmurzenie z opadami mokrego śniegu i deszczu ■ 32 FINAŁ WOŚP I SZTAB #7296 W FUNDACJI „ZOSIA" W KAMIENIU POMORSKIM Zbliża się magiczny czas dobrych uczynków – zima, święta... i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! A ta orkiestra to DOBRA ENERGIA, która jest hasłem Fundacji „Zosia"... dlatego stało się : Fundacja „Zosia" aktywnie przystępuje do świątecznego grania jako jeden ze sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ■ W niedzielę (12 listopada 2023r.) ok godz. 8.40 w Kamieniu Pomorskim na akwenie Zalewu Kamieńskiego w odległości około 50 metrów od przystani ujawniono dryfujące zwłoki topielca. Były to zwłoki mężczyzny, który był poszukiwany jako osoba zaginiona od 16 października 2023r. ■ Bieg Niepodległości w Świerznie Bieg Niepodległości w Świerznie to coroczne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy wszystkich pokoleń gromadzą się, aby świętować niepodległość Polski. Atmosfera jest niezwykle radosna , a uczestnicy biegu niosą ze sobą ducha patriotyzmu. To piękne święto jednoczy społeczność Świerzna, ukazując silne więzi międzypokoleniowe w duchu jedności europejskiej ■ Na odcinku Drogi Krajowej nr 3, pomiędzy Dargobądzem a Międzyzdrojami, doszło do zderzenia trzech pojazdów. W środę po godzinie 14.00, na odcinku, gdzie obecnie trwają roboty związane z budową drogi, zderzyły się trzy samochody. Na DK3 jest podwójna ciągła linia, nie wolno wyprzedzać, jest to droga techniczna na czas wykonywania robót. Każdego dnia przejeżdża tamtędy bardzo dużo samochodów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych zmierzających na przeprawę promową do Szwecji, wiozących zaopatrzenie do Świnoujścia lub w przeciwną stronę, do Szczecina. W wyniku zderzenia wszystkie trzy samochody mają wystrzelone poduszki, jeden pojazd ma mocno rozbitą maskę, drugi stoi z uszkodzony bokiem i zawieszeniem na DK3. Czekamy na więcej informacji ze strony Policji ■