ikamien.pl • Niedziela [21.05.2023, 12:39:12] • Wolin

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

fot. OSP Wolin

W dniu 19.05.2023r. o godzinie 14:58 nasza jednostka została zadysponowana przez SKKP PSP w Kamieniu Pomorskim do pożaru pomieszczenia gospodarczego w Wolinie przy ulicy Gryfitów. Szybka reakcja strażaków OSP Wolin i jednostki JRG PSP Międzyzdroje przyczyniła się do skutecznego opanowania sytuacji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożar wybuchł w wyniku prac remontowych przy wymianie poszycia dachowego (papy). Budynek, w którym doszło do pożaru, był konstrukcją murowaną z dachem odeskowanym, pokrytym papą. Początkowo płomienie szybko się rozprzestrzeniały, jednak dzięki natychmiastowemu działaniu strażaków udało się zabezpieczyć miejsce akcji i przystąpić do gaszenia ognia.

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

fot. OSP Wolin

Działania strażaków polegały na skoncentrowaniu się na dwóch głównych aspektach: natarciu i obronie przyległych budynków. Jednostki OSP Wolin oraz JRG PSP Międzyzdroje pracowały sprawnie, podając jednocześnie jeden prąd w natarciu, skierowany bezpośrednio na źródło pożaru, oraz drugi prąd w obronie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie budynki. Dzięki doskonałej koordynacji działań strażaków udało się opanować sytuację, a pożar został ugaszony.

Osp Wolin pożar pomieszczenia gospodarczego

fot. OSP Wolin

Należy podkreślić, że w zdarzeniu nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych. To głównie dzięki szybkiej reakcji strażaków i skutecznym działaniom, ewakuacja osób przebywających w okolicy mogła zostać przeprowadzona bezpiecznie i sprawnie.

Po zakończeniu gaszenia ognia, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych dachu, aby dokładnie sprawdzić stan konstrukcji i upewnić się, że nie ma żadnych żarzących się resztek. Przeprowadzono szczegółową kontrolę pomieszczeń za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego, które potwierdziły brak zagrożeń.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/40291/