POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [09.05.2023, 20:11:14] • Międzyzdroje

Koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pieśni Grodno

Koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pieśni Grodno

fot. Organizator

8 maja 2023 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach w ramach Tygodnia Bibliotek odbył się koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pieśni Grodno. Osada Pieśni Grodno to zespół muzyczny łączący pokolenia, który wykonuje muzykę tradycyjną o korzeniach słowiańskich. Grupa składa się z dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów mieszkających w okolicznych miasteczkach i wsiach. Podczas koncertu zespół zaprezentował pieśni m.in. „Lipkę”, „Oj, siadaj, siadaj”, „To i hola ho la la”, a także „Mazury” w autorskich aranżacjach z użyciem instrumentów współczesnych i tradycyjnych. Do wykonania kilku utworów zaangażowano publiczność. Nie obyło się bez bisu, który został zaśpiewany wspólnie z przybyłymi gośćmi.

Dyrektorka artystyczna Osady Pieśni Grodno, Pani Małgorzata Opaluch entuzjastycznie opowiadała o pracy zespołu oraz jego dorobku, niejednokrotnie podkreślając, że zespół składa się z amatorów o wielkiej pasji. Grupę łączy umiłowanie tradycyjnych technik śpiewu – śpiewu białym głosem. Członkowie zespołu regularnie spotykają się na warsztatach, podczas których doskonalą umiejętności śpiewacze. Uczestnictwo w próbach to również okazja do rozpoczęcia gry na instrumentach lub jej kontynuacji.

Koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pieśni Grodno

fot. Organizator

Z okazji 5-lecia zespołu, wspólnie z publicznością zaśpiewano „Sto lat” oraz „Mnohaja leta”.

Koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pieśni Grodno

fot. Organizator

Każdy członek zespołu Osada Pieśni Grodno został obdarowany upominkiem w postaci róży oraz albumu pt. „Międzyzdrojskie inspiracje”, który zawiera niezwykłą twórczość artystyczną mieszkańców gminy Międzyzdroje.

Koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pieśni Grodno

fot. Organizator

Osada Pieśni Grodno zaprasza wszystkie chętne osoby do dołączenia do zespołu. Bezpłatne spotkania odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 17.00 -19.00 w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno 1C koło Międzyzdrojów.

Biblioteka Międzyzdroje


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

keriru • Sobota [13.05.2023, 17:21:49] • [IP: 93.175.161.**]

Są super.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■