POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [24.03.2023, 16:33:12] • Kamień Pomorski

Działania: Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Działania: Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

fot. Policja

Kamieńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wczoraj na terenie naszego powiatu działania NURD, które miały charakter krajowy. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

(22.03) w rejonach miejsc przemieszczania się pieszych, policyjne patrole działając w ramach akcji "NURD" obserwowały, jak niechronieni uczestnicy ruchu drogowego oraz zmotoryzowani stosują się do przepisów. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to między innymi piesi i rowerzyści, kierujący hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz wspomagającymi ruch. Do większości wypadków, w których zostali poszkodowani przyczyniają się inni użytkownicy dróg.

Działania: Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

fot. Policja

Policjanci z kamieńskiej drogówki ujawnili łącznie 72 wykroczenia, spośród których 32 popełnili kierujący, piesi- 23 oraz 17 rowerzyści. Najczęściej popełniane wykroczenia to przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonach przejść dla pieszych. W trakcie działań policjanci obsługiwali również 3 zdarzenia drogowe.

„Drogówka” wręczała kamizelki i opaski odblaskowe, które ufundowała gmina Dziwnów i Wolin. Wszystko po to, by cykliści byli na drogach bardziej widoczni.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

sierż. Katarzyna Jasion


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gośćnbnb • Sobota [25.03.2023, 14:28:00] • [IP: 83.11.0.***]

Za rowerzystów by się wzięli bo nie jeżdżą po ścieżkach tylko po ulicach

Gość • Sobota [25.03.2023, 13:36:52] • [IP: 5.173.27.**]

Przechodzę przez drogę tam gdzie chcę Obserwują pieszych drinkami i lornetkami, świetnie wolność i swoboda

Gość • Sobota [25.03.2023, 13:35:57] • [IP: 5.173.27.**]

Przechodzę przez drogę tam gdzie chcę

Gość • Piątek [24.03.2023, 20:04:21] • [IP: 178.238.254.**]

Tu nie ma co apelować do kierowców. Tylko wydalcie ze swoich szeregów tych oszustów co do prawidłowej prędkości dodają 25 - 30 km/h i wypisują mandaty. Nie ładnie się bawicie panowie z Kamienia i pani blondyna. Wyrabiacie opinię uczciwym kolegom.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 24 czerwca do końca wakacji w uruchamianych latem miejscach wyczekiwania w Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku, Pobierowie, Międzyzdrojach i Darłowie dodatkowa karetka z ratownikami medycznymi. W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu. Sezonowe karetki wyglądem ani wyposażeniem nie różnią się w żaden sposób od typowych, podstawowych ambulansów WSPR w Szczecinie. Znajdziemy w nich więc m.in. defibrylator, respirator czy autopuls czyli platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej ■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■