ikamien.pl • Piątek [24.03.2023, 16:33:12] • Kamień Pomorski

Działania: Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Działania: Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

fot. Policja

Kamieńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wczoraj na terenie naszego powiatu działania NURD, które miały charakter krajowy. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

(22.03) w rejonach miejsc przemieszczania się pieszych, policyjne patrole działając w ramach akcji "NURD" obserwowały, jak niechronieni uczestnicy ruchu drogowego oraz zmotoryzowani stosują się do przepisów. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to między innymi piesi i rowerzyści, kierujący hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz wspomagającymi ruch. Do większości wypadków, w których zostali poszkodowani przyczyniają się inni użytkownicy dróg.

Działania: Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

fot. Policja

Policjanci z kamieńskiej drogówki ujawnili łącznie 72 wykroczenia, spośród których 32 popełnili kierujący, piesi- 23 oraz 17 rowerzyści. Najczęściej popełniane wykroczenia to przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonach przejść dla pieszych. W trakcie działań policjanci obsługiwali również 3 zdarzenia drogowe.

„Drogówka” wręczała kamizelki i opaski odblaskowe, które ufundowała gmina Dziwnów i Wolin. Wszystko po to, by cykliści byli na drogach bardziej widoczni.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

sierż. Katarzyna Jasion

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/39868/