POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [06.03.2023, 22:09:04] • Golczewo

Pożar budynku wielorodzinnego w Golczewie! W środku znajdowały się butle z gazem!

Pożar budynku wielorodzinnego w Golczewie! W środku znajdowały się butle z gazem!

fot. OSP Golczewo

Do niebezpiecznego pożaru doszło przy ulicy Papieża Jana Pawła II w Golczewie. Palił się tam budynek wielorodzinny w którym znajdowały się butle z gazem! Na miejsce wezwano strażaków. W działaniach wzięło udział aż 6 zastępów straży pożarnej.

Po przyjeździe na miejsce wewnątrz budynku było dużo dymu. Mieszkańcy zostali ewakuowani jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

- Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizyjną przeszukali mieszkanie w celu znalezienia źródła ognia. Upewniono się również czy nikt nie został wewnątrz budynku. Podczas prowadzenia działań wewnątrz obiektu, natrafiono na butle z gazem propan butan, która została wyniesiona na zewnątrz. Zapaleniu uległy elementy instalacji elektrycznej znajdujące się w łazience. Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono wentylacje budynku. Nasze działania wspierały zastępy z KP PSP Kamień Pomorski oraz oficer operacyjny - poinformowało OSP Golczewo.

Na szczęście nikomu nic się nie stało i strażacy w porę wynieśli z budynku butle z gazem.

W akcji na miejscu brały udział 2 zastępy straży pożarnej z OSP Golczewo, oraz 3 wozy strażackie i 1 operacyjny z KP PSP w Kamieniu Pomorskim.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 6 marca po godzinie 16:00.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Wtorek [07.03.2023, 05:10:57] • [IP: 172.83.170.**]

TYTUL WPROWADZA W BLAD. Zabezpieczono tylko 1 (jedna)

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 24 czerwca do końca wakacji w uruchamianych latem miejscach wyczekiwania w Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku, Pobierowie, Międzyzdrojach i Darłowie dodatkowa karetka z ratownikami medycznymi. W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu. Sezonowe karetki wyglądem ani wyposażeniem nie różnią się w żaden sposób od typowych, podstawowych ambulansów WSPR w Szczecinie. Znajdziemy w nich więc m.in. defibrylator, respirator czy autopuls czyli platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej ■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■