ikamien.pl • Poniedziałek [06.03.2023, 22:09:04] • Golczewo

Pożar budynku wielorodzinnego w Golczewie! W środku znajdowały się butle z gazem!

Pożar budynku wielorodzinnego w Golczewie! W środku znajdowały się butle z gazem!

fot. OSP Golczewo

Do niebezpiecznego pożaru doszło przy ulicy Papieża Jana Pawła II w Golczewie. Palił się tam budynek wielorodzinny w którym znajdowały się butle z gazem! Na miejsce wezwano strażaków. W działaniach wzięło udział aż 6 zastępów straży pożarnej.

Po przyjeździe na miejsce wewnątrz budynku było dużo dymu. Mieszkańcy zostali ewakuowani jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

- Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizyjną przeszukali mieszkanie w celu znalezienia źródła ognia. Upewniono się również czy nikt nie został wewnątrz budynku. Podczas prowadzenia działań wewnątrz obiektu, natrafiono na butle z gazem propan butan, która została wyniesiona na zewnątrz. Zapaleniu uległy elementy instalacji elektrycznej znajdujące się w łazience. Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono wentylacje budynku. Nasze działania wspierały zastępy z KP PSP Kamień Pomorski oraz oficer operacyjny - poinformowało OSP Golczewo.

Na szczęście nikomu nic się nie stało i strażacy w porę wynieśli z budynku butle z gazem.

W akcji na miejscu brały udział 2 zastępy straży pożarnej z OSP Golczewo, oraz 3 wozy strażackie i 1 operacyjny z KP PSP w Kamieniu Pomorskim.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 6 marca po godzinie 16:00.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/39739/