POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [04.03.2023, 20:35:40] • Kamień Pomorski

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

fot. Policja

Ferie zimowe w naszym województwie w tym roku odbywały się w dniach od 13 do 26 lutego. W powiecie kamieńskim podjęte zostały wzmożone działania kontrolne i profilaktyczne w całym tym okresie.

Najistotniejszym zadaniem Policji było zapewnienie bezpieczeństwa turystom wypoczywającym w naszym powiecie oraz jego mieszkańcom. Pod nadzorem kamieńskich policjantów w tym okresie pozostawali uczniowie spędzający czas wolny od nauki w formie zarówno zorganizowanego wypoczynku, jak i w swoich rodzinnych miejscowościach.

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

fot. Policja

W zakresie bezpieczeństwa prewencyjnego realizowane były m.in. następujące działania.
Nawiązywano kontakt z podmiotami pozapolicyjnymi pod kątem podjęcia wspólnych działań w zakresie bezpieczeństwa turystów, w ramach wymiany informacji na temat występujących zagrożeń oraz działań podejmowanych w zakresie organizowanych przedsięwzięć związanych z zimowym wypoczynkiem,
Dokonywano kontroli w miejscach zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim oraz Państwowej Straży Pożarnej.

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

fot. Policja

Dzielnicowi oraz policjantka ds. nieletnich przeprowadzili 81 spotkań profilaktyczno - edukacyjnych z dziećmi oraz ich opiekunami w zakresie: bezpieczeństwa podczas ferii zimowych (bezpieczeństwo w domu, ruchu drogowym, w miejscach wypoczynku, w sieci Internet). Omówione zostały również zagrożenia czyhające na młodzież w cyberprzestrzeni, wskazano negatywne skutki zażywania narkotyków czy też dopalaczy, szkodliwe działanie palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu, a także odpowiedzialność prawna osób nieletnich.

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

fot. Policja

We współpracy z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej dokonano 7 kontroli w placówkach wypoczynku zimowego, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

fot. Policja

Przeprowadzono 65 kontroli miejsc sprzedaży alkoholu pod kątem dostępności alkoholu osobom poniżej 18 roku życia.

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

fot. Policja

Celem tych działań było minimalizowanie potencjalnych zagrożeń oraz przeciwdziałanie wszelkim zjawiskom negatywnie oddziaływującym na dzieci i młodzież, a także zapewnienie bezpieczeństwa osobom spędzających ferie w miejscu zamieszkania i poza nim poprzez zapobieganie oraz zwalczanie przestępstw i wykroczeń.

sierż. Katarzyna Jasion


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 3 października 2023 r. klienci w sprawach emerytur i rent będą mogli skorzystać z pomocy pracownika ZUS we wtorki i czwartki, w godz. 8.00 - 15.00. Ekspert ZUS będzie dyżurował w Urzędzie Miejskim, przy pl. Ratuszowym 1 w Międzyzdrojach. Ponadto przypominamy, że najbliższa placówka ZUS, która obsługuje klientów w pełnym zakresie, działa w Świnoujściu, przy ul. Piastowskiej 63. W poniedziałek w godz. 8.00 - 17.00, wtorek - piątek w godz. 8.00 - 15.00. Zachęcamy do załatwiania swoich spraw bez wychodzenia z domu i umówienia się na e-wizytę, czyli wideorozmowę z pracownikiem ZUS. Kliencie mogą też skorzystać z aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) albo telefonicznie - 22 560 16 00. ■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■