POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [04.03.2023, 20:35:40] • Kamień Pomorski

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

fot. Policja

Ferie zimowe w naszym województwie w tym roku odbywały się w dniach od 13 do 26 lutego. W powiecie kamieńskim podjęte zostały wzmożone działania kontrolne i profilaktyczne w całym tym okresie.

Najistotniejszym zadaniem Policji było zapewnienie bezpieczeństwa turystom wypoczywającym w naszym powiecie oraz jego mieszkańcom. Pod nadzorem kamieńskich policjantów w tym okresie pozostawali uczniowie spędzający czas wolny od nauki w formie zarówno zorganizowanego wypoczynku, jak i w swoich rodzinnych miejscowościach.

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

fot. Policja

W zakresie bezpieczeństwa prewencyjnego realizowane były m.in. następujące działania.
Nawiązywano kontakt z podmiotami pozapolicyjnymi pod kątem podjęcia wspólnych działań w zakresie bezpieczeństwa turystów, w ramach wymiany informacji na temat występujących zagrożeń oraz działań podejmowanych w zakresie organizowanych przedsięwzięć związanych z zimowym wypoczynkiem,
Dokonywano kontroli w miejscach zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim oraz Państwowej Straży Pożarnej.

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

fot. Policja

Dzielnicowi oraz policjantka ds. nieletnich przeprowadzili 81 spotkań profilaktyczno - edukacyjnych z dziećmi oraz ich opiekunami w zakresie: bezpieczeństwa podczas ferii zimowych (bezpieczeństwo w domu, ruchu drogowym, w miejscach wypoczynku, w sieci Internet). Omówione zostały również zagrożenia czyhające na młodzież w cyberprzestrzeni, wskazano negatywne skutki zażywania narkotyków czy też dopalaczy, szkodliwe działanie palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu, a także odpowiedzialność prawna osób nieletnich.

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

fot. Policja

We współpracy z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej dokonano 7 kontroli w placówkach wypoczynku zimowego, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

fot. Policja

Przeprowadzono 65 kontroli miejsc sprzedaży alkoholu pod kątem dostępności alkoholu osobom poniżej 18 roku życia.

„Bezpieczne ferie 2023”- podsumownie działań prewencyjnych kamieńskiej policji

fot. Policja

Celem tych działań było minimalizowanie potencjalnych zagrożeń oraz przeciwdziałanie wszelkim zjawiskom negatywnie oddziaływującym na dzieci i młodzież, a także zapewnienie bezpieczeństwa osobom spędzających ferie w miejscu zamieszkania i poza nim poprzez zapobieganie oraz zwalczanie przestępstw i wykroczeń.

sierż. Katarzyna Jasion


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 24 czerwca do końca wakacji w uruchamianych latem miejscach wyczekiwania w Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku, Pobierowie, Międzyzdrojach i Darłowie dodatkowa karetka z ratownikami medycznymi. W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu. Sezonowe karetki wyglądem ani wyposażeniem nie różnią się w żaden sposób od typowych, podstawowych ambulansów WSPR w Szczecinie. Znajdziemy w nich więc m.in. defibrylator, respirator czy autopuls czyli platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej ■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■