POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [24.02.2023, 13:13:46] • Międzyzdroje

Nowy quad dla OSP Międzyzdroje

Nowy quad dla OSP Międzyzdroje

fot. Organizator

Miło nam poinformować, iż od 23 lutego 2023r. Straż Pożarna OSP Międzyzdroje może już wykorzystywać do swoich zadań nowy pojazd - quad typu Kawasaki KVF750 wraz z wyposażeniem. Nowy pojazd Kawasaki KVF750 4x4i Brutte Force posiada wszelkie udogodnienia oraz wymogi konieczne dla pojazdów uprzywilejowanych, ratowniczych: np. nagłośnienie do poszukiwań z mikrofonem, oświetlenie LED centralne i boczne do poszukiwań w terenie, czy też hak holowniczy z instalacją do podczepienia przyczepy. Quad został zakupiony w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023r. i oficjalnie przekazany naszym strażakom przez burmistrza Mateusza Bobka.

Nie ma wątpliwości, że nowy pojazd usprawni niesienie pomocy osobom będącym uczestnikami wypadków w miejscach trudno dostępnych dla dużych pojazdów straży oraz w znacznym stopniu podniesie dyspozycyjność i skuteczność działania naszych strażaków w terenie. Doposażenie jednostki OSP w nowy pojazd w znaczący sposób odciąży jednostki Państwowej Straży Pożarnej, a mieszkańcy naszej gminy będą mieli szybszą i skuteczniejszą pomoc w każdym przypadku. – mówił Burmistrz.

Nowy quad dla OSP Międzyzdroje

fot. Organizator

Przypomnijmy, że w ramach MBO na 2023r. projekt pt. „Z Quadem OSP Międzyzdroje może dotrzeć wszędzie” został zgłoszony jako jeden z 5 projektów inwestycyjnych i zyskał 458 głosów, zajmując II miejsce. Koszt zakupu quada wyniósł 70 000 zł. Dodać należy, że w ramach projektów społecznych MBO, również w tym roku, Gmina Międzyzdroje zakupiła i przekazała OSP Międzyzdroje sprzęt ratowniczy tj. plecak R1 z szynami Kramera i deską ortopedyczną, który stosuje się min. przy udrażnianiu dróg oddechowych, unieruchamianiu złamań i zwichnięć.

Nowy quad dla OSP Międzyzdroje

fot. Organizator

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Niedziela [26.02.2023, 06:16:34] • [IP: 37.47.171.**]

I co tu się szczerzyc do foto? To jest normalne, że ci ludzie potrzebują sprzętu do swojej ciężkiej pracy i obowiązkiem gminy jest to zapewnić!! A tu fotki i zachwyty jakby burmistrz ze swojego dał.

Gość • Sobota [25.02.2023, 17:17:11] • [IP: 83.20.245.***]

zabaweczka nie spełnia warunków technicznych w Polsce.

Gość • Sobota [25.02.2023, 12:40:09] • [IP: 31.11.129.***]

To jest zabawka dla dużych chłopców.

Gość • Piątek [24.02.2023, 20:04:04] • [IP: 83.11.51.***]

Brawo

Gość • Piątek [24.02.2023, 19:25:38] • [IP: 94.254.173.**]

Niech służy

Gość • Piątek [24.02.2023, 16:42:59] • [IP: 46.205.132.***]

Taką maszyną to można śmigać. Gratuluję.

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■