ikamien.pl • Piątek [24.02.2023, 13:13:46] • Międzyzdroje

Nowy quad dla OSP Międzyzdroje

Nowy quad dla OSP Międzyzdroje

fot. Organizator

Miło nam poinformować, iż od 23 lutego 2023r. Straż Pożarna OSP Międzyzdroje może już wykorzystywać do swoich zadań nowy pojazd - quad typu Kawasaki KVF750 wraz z wyposażeniem. Nowy pojazd Kawasaki KVF750 4x4i Brutte Force posiada wszelkie udogodnienia oraz wymogi konieczne dla pojazdów uprzywilejowanych, ratowniczych: np. nagłośnienie do poszukiwań z mikrofonem, oświetlenie LED centralne i boczne do poszukiwań w terenie, czy też hak holowniczy z instalacją do podczepienia przyczepy. Quad został zakupiony w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023r. i oficjalnie przekazany naszym strażakom przez burmistrza Mateusza Bobka.

Nie ma wątpliwości, że nowy pojazd usprawni niesienie pomocy osobom będącym uczestnikami wypadków w miejscach trudno dostępnych dla dużych pojazdów straży oraz w znacznym stopniu podniesie dyspozycyjność i skuteczność działania naszych strażaków w terenie. Doposażenie jednostki OSP w nowy pojazd w znaczący sposób odciąży jednostki Państwowej Straży Pożarnej, a mieszkańcy naszej gminy będą mieli szybszą i skuteczniejszą pomoc w każdym przypadku. – mówił Burmistrz.

Nowy quad dla OSP Międzyzdroje

fot. Organizator

Przypomnijmy, że w ramach MBO na 2023r. projekt pt. „Z Quadem OSP Międzyzdroje może dotrzeć wszędzie” został zgłoszony jako jeden z 5 projektów inwestycyjnych i zyskał 458 głosów, zajmując II miejsce. Koszt zakupu quada wyniósł 70 000 zł. Dodać należy, że w ramach projektów społecznych MBO, również w tym roku, Gmina Międzyzdroje zakupiła i przekazała OSP Międzyzdroje sprzęt ratowniczy tj. plecak R1 z szynami Kramera i deską ortopedyczną, który stosuje się min. przy udrażnianiu dróg oddechowych, unieruchamianiu złamań i zwichnięć.

Nowy quad dla OSP Międzyzdroje

fot. Organizator

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/39663/