POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [23.01.2023, 20:28:01] • Kamień Pomorski

Festiwal Przedstawień Jasełkowych Kamień Pomorski 2023 w Szkole Podstawowej nr 1

Festiwal Przedstawień Jasełkowych Kamień Pomorski 2023 w Szkole Podstawowej nr 1

fot. Daniel Kowaliński

We wszystkich placówkach edukacyjnych Gminy Kamień Pomorski uczniowie przygotowywali przedstawienia Jasełkowe. Dlatego w Szkole Podstawowej nr 1 zrodził się pomysł zorganizowania w bieżącym roku nowego przedsięwzięcia pod nazwą Festiwal Przedstawień Jasełkowych.

Festiwal odbył się 19 stycznia 2023 roku pod honorowym patronatem Burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuryłły. Festiwal nie miał charakteru konkursowego. Jego celem to kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz integracja i aktywizacja środowisk szkolnych i przedszkolnych.

Festiwal Przedstawień Jasełkowych Kamień Pomorski 2023 w Szkole Podstawowej nr 1

fot. Daniel Kowaliński

Jednak ze względu na dużą absencję chorobową w Festiwalu wystąpili tylko uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz młodzi aktorzy z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2 I z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego w Kamieniu Pomorskim. W przedstawieniach wystąpiło 150 aktorów.

Festiwal Przedstawień Jasełkowych Kamień Pomorski 2023 w Szkole Podstawowej nr 1

fot. Daniel Kowaliński

Organizatorzy przedsięwzięcia postanowili przyznać dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Kamienia Pomorskiego wszystkim uczestnikom. Zdaniem obserwatorów zaprezentowane przedstawienia były przygotowane profesjonalnie, często z nowatorskim podjęciem tematu.

Festiwal Przedstawień Jasełkowych Kamień Pomorski 2023 w Szkole Podstawowej nr 1

fot. Daniel Kowaliński

Festiwal Przedstawień Jasełkowych Kamień Pomorski 2023 w Szkole Podstawowej nr 1

fot. Daniel Kowaliński

Festiwal Przedstawień Jasełkowych Kamień Pomorski 2023 w Szkole Podstawowej nr 1

fot. Daniel Kowaliński

Grzegorz Czerwiński


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Środa [25.01.2023, 14:54:22] • [IP: 122.150.40.***]

Poprzedni komentarz (...111.247) - nic dodac, nic ujac. Przeciez tu nie widac entuzjazmu. A moze by tak" Dwie Dorotki", czy temu podobne predstawienie. Starszym czlowieczkiem juz jestem a do tej pory pamietam ten teatr telewizji z lat 60tych. Jak nie wiem jak postapic to zawsze sobie mysle - co by zrobila ta dobra Dorotka. Ha Ha! Za swoja dobroc zostala wynagrodzona. Tego typu sztuki zachecajmy dzieci do performowania - z niewatpliwa konkluzja - NA LATA. Na Jaselki jest czas w Grudniu a miejsce w kosciele. A teraz dzieci (i nauczyciele) do ksiazek i uczyc sie matematyki i HISTORII. Wesolej zabawy!

Gość • Środa [25.01.2023, 12:39:54] • [IP: 77.111.247.**]

Miny dzieci mówią wszystko. Dla mnie to indoktrynacja kościoła katolickiego a właściwie podlizywanie się kościołowi przez dyrekcje i burmistrza. Czy nie można zrobić przedstawień świeckich o tematyce która jednoczy wszystkie dzieci, te niewierzące i wierzące w innego boga? I wtedy będzie można zobaczyć radosne buzie dzieci? Szkoła z godnie z konstytucją jest świecka, bez mieszania się kościoła, bez wieszania tam krzyży. Inne wyznania gdzie?

Zz • Wtorek [24.01.2023, 21:42:56] • [IP: 46.205.132.**]

Przedszkole nr 1💝dzieciaki spisały się na medal.👏

Gość • Wtorek [24.01.2023, 21:41:13] • [IP: 46.205.132.**]

Brawo dla przedszkola nr 1 💚🥰

Gość • Wtorek [24.01.2023, 21:34:47] • [IP: 109.70.100.**]

Dlaczego w Kamieniu nie ma orkiestry ? WOŚP ? PIS Kuryle nie pozwala? Mam nadzieję ze radni się zainteresują. Wiem wiem napisze w interpelacji jedynej radnej która pyta, ze w Jarszewie dzieci cos robiły żeby do Dziwnowa przekazać. Ale czy to o to chodzi?

Gość • Wtorek [24.01.2023, 21:07:16] • [IP: 83.8.57.*]

Wielkie podziękowania dla organizatorów ♥️ Wielkie brawa dla dzieci i nauczycieli za przygotowanie tak pięknych jasełek ♥️ Oby ta tradycja była kontynuowana jak najdłużej ♥️♥️♥️

łabałbał • Wtorek [24.01.2023, 14:59:32] • [IP: 83.11.210.***]

bardzo fajnie💗

Gość • Wtorek [24.01.2023, 14:45:27] • [IP: 37.248.213.***]

Bardzo fajny występ. Pozdrawiam!

Gość • Wtorek [24.01.2023, 14:28:41] • [IP: 37.248.167.***]

SUPER NAPRAWDE SUPER JASEŁKA BARDZO FAJNI UCZNIOWIE

Gość • Wtorek [24.01.2023, 14:22:50] • [IP: 122.150.40.***]

Nauczmy dzieci usmiechac sie. Zdjecia pokazuja tylko burmistrza, ktory probuje.

Gość • Wtorek [24.01.2023, 14:20:29] • [IP: 83.11.211.***]

Super występ jak zawsze 🫶🏻