POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [20.11.2022, 15:29:52] • zachodniopomorskie

W środę Zachodniopomorskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego

Służby społeczne, które na co dzień pomagają przezwyciężać innym życiowe trudności i uczą, jak wyjść z sytuacji bez wyjścia w poniedziałek obchodzić będą swoje święto. Dedykowane jest ono wszystkim pracownikom sektora pomocy społecznej, a więc zatrudnionym najczęściej w ośrodkach pomocy społecznej, powiatowych centrach pomocy rodzinie, domach pomocy społecznej, ale i w organizacjach pozarządowych. Za trud wkładany w codzienną pracę podziękuje pracownikom socjalnym także marszałek Olgierd Geblewicz. W środę, 23 listopada 2022 r, w Stargardzie zaplanowano wojewódzkie obchody.

Pracownicy socjalni, oprócz wysokich kwalifikacji, wykazują się w pracy ponadprzeciętną empatią, odwagą i determinacją. Pomagają przezwyciężać innym życiowe trudności, uczą, jak wyjść z sytuacji bez wyjścia. Pomagają rodzinom w trudnym procesie powrotu do życia w społeczeństwie, dbają o relacje międzyludzkie, wspierają osoby z niepełnosprawnością czy bezrobotne. Praca ciągle wymaga od nich podnoszenia kwalifikacji i udziału w trudnych szkoleniach. Po wybuchu wojny w Ukrainie, pracownicy socjalni odegrali bardzo istotną rolę w udzielaniu wsparcia dla uchodźców. Zadanie to wymagało podejmowania i koordynacji wielu nowych działań, nieznanych i to pod wielką presją.

Kadra jednostek organizacyjnych pomocy społecznej na Pomorzu Zachodnim to ogółem 6 970 osób, w tym 1 090 pracowników socjalnych. Ze wsparcia tego tysiąca pracowników, w 2021 r. skorzystało 24 039 rodzin.

Chcąc osobiście podziękować za trud wkładany w codzienną pracę, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, spotka się z kadrą kierowniczą oraz pracownikami  jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej podczas Zachodniopomorskich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego. Uroczystość odbędzie się w Stargardzkim Centrum Kultury. Początek o godz. 10.30. W uroczystości weźmie udział także Członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Tradycyjnie oprócz podziękowań, zaplanowano program merytoryczny i artystyczny. Goście spotkania wysłuchają wykładu Rafała Żaka, a także koncertu zespołu Jackpot. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają również upominki. Poczęstunek przygotują Spółdzielnia Socjalna Miedwie oraz Spółdzielnia Socjalna Pęzinka.

Zachodniopomorskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego
Środa, 23 listopada 2022 r., godz. 10:30
Stargardzkie Centrum Kultury ,
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105, 73-110 Stargard

Emilia Wolf
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Już wiadomo, kto ściągnął Sylwię Sobolewską do kamieńskiego PGK. Za tym tajemniczym transferem stoi sam prezes! ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ W sobotę, 15 października 2022 r. w Pyrzycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W imprezie wystartowało prawie 200 zawodników z ponad 20 klubów. W zawodach uczestniczył klub sportowy UKS Gimsport Międzyzdroje. Klub reprezentowany był przez Oliwię Cisowską, która po zaciętych walkach na macie wywalczyła srebrny medal. Gratulujemy Oliwia i życzymy dalszych sukcesów ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■