POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [11.12.2022, 17:30:31] • Polska

Tork wprowadza innowacyjne szkolenia z zakresu higieny dla pracowników domów opieki długoterminowej

Tork wprowadza innowacyjne szkolenia z zakresu higieny dla pracowników domów opieki długoterminowej

fot. Organizator

Nowoczesny program edukacyjny wykorzystuje interaktywne rozwiązania do poprawy wyników i zmiany zachowań.

Nowe badania, przeprowadzone przez Essity dla Tork, wykazały, że pracownicy placówek opieki długoterminowej są zainteresowani udziałem w szkoleniach, aby poszerzać swoją wiedzę na temat higieny rąk i procedur sprzątania. 58% personelu sprzątającego przyznaje, że - z powodu rosnących wymagań - ma trudności w wypełnianiu wszystkich wyznaczonych zadań w ciągu dnia. Jednocześnie chęć dostępu do lepszych i ciekawszych interaktywnych szkoleń z zakresu higieny rąk deklaruje 68% ankietowanych [1].

Aby sprostać tym oczekiwaniom, Tork wprowadził dwa bezpłatne szkolenia online. To nowoczesne, interaktywne programy edukacyjne, które prowadzą do lepszych wyników i zmiany zachowań, podnosząc standardy higieny i zdrowia w placówkach opieki długoterminowej.

Szkolenie Tork w zakresie higieny dla domów opieki długoterminowej

Szkolenie Tork jest wynikiem współpracy z ekspertami ze stowarzyszenia działającego na rzecz ochrony zdrowia (ang. AHE Association for Healthcare Environment) i domami opieki długoterminowej. Celem było zapewnienie personelowi dostępu do wiedzy i narzędzi do utrzymania czystości i higieny w placówkach. W oparciu o scenariusze napisane na podstawie rzeczywistych przykładów, uczestnicy w bezpiecznym wirtualnym świecie mogą przećwiczyć wykonanie poszczególnych zadań według najlepszych wskazówek.

Szkolenie Tork „Czyste ręce" dla domów opieki długoterminowej

To szkolenie online powstało w oparciu o „4 momenty higieny rąk w domach opieki wg WHO" i zostało zaprojektowane tak, aby w angażujący i inspirujący sposób umożliwić personelowi opieki długoterminowej zdobycie umiejętności niezbędnych do zapewnienia higieny rąk w każdej sytuacji.

Łatwe do wdrożenia rozwiązania Tork

Presja, coraz większe wymagania w postcovidowej rzeczywistości i rotacja personelu mogą wpływać na jakość opieki i standard usług. Osoby zarządzające placówkami opieki długoterminowej poszukują ekonomicznych rozwiązań higienicznych, które zmniejszają ryzyko infekcji i przenoszenia wirusów, jednocześnie zapewniając podopiecznym dobre samopoczucie. Rozwiązania higieniczne Tork dopasowane do potrzeb danego domu opieki mogą szybko poprawić efektywność zarządzania higieną, a personelowi pozwalają zyskać więcej czasu na zapewnienie lepszej opieki i stworzenie bezpieczniejszego, szczęśliwszego domu dla jego mieszkańców.

Lepsze samopoczucie każdego mieszkańca


Zapewnienie niezależności mieszkańcom domów opieki jest kluczową kwestią, a poczucie godności pensjonariuszy - bezcenne. 81% rodzin podopiecznych przyznaje, że większa samodzielność ich bliskich podczas wizyt w toalecie pomaga zachować im godność. Rozwiązania higieniczne Tork z certyfikatem „Easy-to-use" [2] i elastycznymi opcjami montażu ułatwiają dostęp do produktu. Dozowniki są proste w obsłudze, nie wymagają użycia siły.

Oszczędność czasu personelu i poprawa higieny

Odpowiednio dobrane produkty higieniczne mogą znacząco zmniejszyć czas przeznaczony na sprzątanie. 56% personelu sprzątającego przyznaje, że sprawdzanie dozowników i uzupełnianie wkładów zajmuje im dużą część czasu pracy, a dwie trzecie (66%) pracowników domów opieki twierdzi, że wydłużony czas wykonywania jednego zadania prowadzi do zaległości niemożliwych do nadrobienia w danym dniu. Dlatego dozowniki Tork mają dużą pojemność, a ich uzupełnienie zajmuje niewiele czasu. Poza tym wszystkie są otwierane za pomocą tego samego klucza, co dodatkowo ułatwia ich obsługę.

Mniej czasu na obsługę dozowników, więcej na opiekę nad mieszkańcami

6 na 10 osób sprzątających (62%) twierdzi, że zajmowanie się jedynie dozownikami, które wymagają uzupełnienia, usprawniłoby proces sprzątania [3]. Wykorzystując dane uzyskiwane w czasie rzeczywistym, Tork Vision Sprzątanie monitoruje dozowniki i informuje personel, które z nich należy uzupełnić. Pozwala to ujednolicić procedury i zaoszczędzić czas pracowników, który mogą przeznaczyć na opiekę nad mieszkańcami.

W jaki sposób Tork usprawnia pracę placówek opieki długoterminowej?


- Zapewnia innowacyjne, łatwe w użyciu rozwiązania higieniczne, idealne dla starszych podopiecznych.

- Oferuje nowoczesne, ciche dozowniki, które pomagają stworzyć domową atmosferę, a ich jakość została doceniona nagrodami.

- Dzięki systemowi Tork Vision Sprzątanie dostarczane są dane uzyskiwane w czasie rzeczywistym, które monitorują ruch odwiedzających i poziomy napełnienia dozowników, eliminując zbędne kontrole dozowników.

- Oferuje bezpłatne szkolenia online stworzone przez wiodących ekspertów, które umożliwiają personelowi opieki długoterminowej poprawę procedur czyszczenia i utrzymanie najwyższych standardów higieny.

Więcej informacji: Tork

[1] Badanie Tork Long Term care cleaner, care giver and resident family, 2022

[2] Certyfikat Easy-to-use wydawany przez Szwedzkie Towarzystwo Reumatologiczne

[3] Badanie Tork Long Term care cleaner, care giver and resident family, 2022

Zdjęcie do pobrania: pap-mediaroom.pl/zdrowie-i-styl-zycia/tork-wprowadza-innowacyjne-szkolenia-z-zakresu-higieny-dla-pracownikow-domow

Źródło informacji: Tork


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dargobądz, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Dargobądz. Zderzyły się dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące tymi pojazdami. ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■