POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [28.09.2022, 08:09:39] • Wapnica

Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

fot. Organizator

W sobotę 24 września 2022 po raz kolejny gościliśmy mieszkańców na festynie rodzinnym Święto Pieczonego Ziemniaka. Moc atrakcji, piękna pogoda i dobrze zaopatrzony bufet umilił nam wspólnie spędzony czas. W tym roku ze względu na trwające prace budowlane prowadzone przy SP-2 w Wapnicy impreza odbyła się w Tawernie przy Jeziorze Turkusowym.

Jak na festyn na świeżym powietrzu przystało, nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych i tanecznych, którzy zapewnili animatorzy z Fifiland. Zabawę sportową z dartem piłkarskim prowadzili trenerzy z Klubu Sportowego „Fala” Międzyzdroje.

Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

fot. Organizator

Tuż obok rozstawione były dmuchańce, które cieszyły szczególnie najmłodszych uczestników festynu, sprawiając im dużą frajdę.

Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

fot. Organizator

Organizatorzy zadbali także o bezpieczeństwo, nad którym czuwali strażacy z OSP Lubin. Muzykę na żywo serwował Piotr Madejek, który w roli konferansjera spisał się znakomicie. W bufecie serwowano już tradycyjnie: pieczone ziemniaki z sosem tzatziki, sytą kartoflankę, sałatkę ziemniaczaną, pieczone kiełbaski, grillowaną karkówkę, kaszankę z cebulką.

Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

fot. Organizator

Jak co roku ogromną popularnością cieszyła się przygotowana przez Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wapnicy za przygotowanie ciast do do słodkiego bufetu, który kusił obfitością ciast, rogalików i muffinek. Podczas festynu za wszelkie atrakcje i kulinarne pyszności można było wrzucić dobrowolny datek do puszki. Zebraliśmy 4429,39zł na cele statutowe Stowarzyszenia „Rodzina”.

Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

fot. Organizator

Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność, uczestnictwo
i wspólną zabawę. Festyn był współfinansowany ze środków Gminy Międzyzdroje
z Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Głównym organizatorem festynu było Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”. W przygotowania włączyli się: rodzice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy, bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Międzyzdrojach, strażacy z OSP Lubin, trenerzy z Klubu Sportowego „Fala” Międzyzdroje oraz KGW „Wiklina” z Wapnicy.

Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

fot. Organizator

Charytatywnie wsparły nas następujące firmy i osoby prywatne, którym bardzo dziękujemy:
Nadleśnictwo Międzyzdroje
Bank Spółdzielczy w Wolinie, oddział w Międzyzdrojach
Sklep „U Jurka”
Restauracja „Neptun”
„Two Sisters” Bistro & Cafe Międzyzdroje
Pani Wioletta Piorun
Państwo Katarzyna i Piotr Wójcikowie
Bałtycki Park Miniatur – Państwo Ryfczyńscy
LGR Zalew Szczeciński
Woliński Park Narodowy

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”
www.facebook.com/miedzyzdrojskie.stowarzyszenie.rodzina


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Już wiadomo, kto ściągnął Sylwię Sobolewską do kamieńskiego PGK. Za tym tajemniczym transferem stoi sam prezes! ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ W sobotę, 15 października 2022 r. w Pyrzycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W imprezie wystartowało prawie 200 zawodników z ponad 20 klubów. W zawodach uczestniczył klub sportowy UKS Gimsport Międzyzdroje. Klub reprezentowany był przez Oliwię Cisowską, która po zaciętych walkach na macie wywalczyła srebrny medal. Gratulujemy Oliwia i życzymy dalszych sukcesów ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■