POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [05.09.2022, 21:52:21] • Międzywodzie

Surfer oddalił się daleko od brzegu. Dryfował na desce ze złamanym żaglem

Surfer oddalił się daleko od brzegu. Dryfował na desce ze złamanym żaglem

fot. ikamien.pl

Chwile grozy przeżył surfer, który pływał na Bałtyku w Międzywodziu. W pewnym momencie znacząco oddalił się od brzegu. Zaniepokoiło to jego współtowarzyszy, którzy nie czekając na dalszy rozwój sytuacji wezwali na miejsce służby.

Do akcji ruszyli strażacy z OSP Kołczewo, WOPR Dziwnów, SAR z Dziwnowa, OSP Dziwnów OSP Międzywodzie i policja.

Strażacy z OSP Kołczewo przybyli na miejsce z łodzią ratowniczą a strażacy z Dziwnowa i Międzywodzia z quadem do przeszukania linii brzegowej. Do działań strażacy wykorzystali także dron.

Surfer oddalił się daleko od brzegu. Dryfował na desce ze złamanym żaglem

fot. ikamien.pl

Na szczęście finał tego zdarzenia był szczęśliwy bo jak informuje OSP Kołczewo po kilkunastu minutach poszukiwań dryfującego na desce ze złamanym żaglem mężczyznę podjęła jedna z łodzi ratunkowych i nie potrzebował on pomocy medycznej.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 września po godzinie 17:00.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Wtorek [06.09.2022, 11:36:44] • [IP: 5.173.152.***]

To wracaj a ludzie i sluzby same podejmą decyzję gdzie, do kogo i po co dzwonić. Dobrze, że w kraju jest demokracja bu ludzie gineliby na morzu bo jakis głupek tak sobie wymyslil. Prawda jest jedna, że w sytuacji zagrożenia dzwoni się 112. Tego się uczy dzieci i wszystkich po kolei a 112 sami decydują na podstawie własnej wiedzy czy trzeba wysłać pomoc, czy nie i zadni internetowi napinacze nie posiadają wiedzy by decydować o misjach ratowniczych i innych.

keriru • Wtorek [06.09.2022, 11:03:59] • [IP: 93.175.161.**]

Kto to pisał? Złamany żagiel :D. Złamać to się może maszt.

Gość • Wtorek [06.09.2022, 02:06:30] • [IP: 37.7.77.***]

Typowy głupek zachował się skrajnie nieodpowiedzielnie narażając wyszkolone służby-jak trwoga to do boga jak taki mądry złamać kut sa to nie sztuka, sztuka to jest wrócić do bazy bez kut sa a nie płakać bo Grażynki nie widzę!!

Gość • Wtorek [06.09.2022, 00:27:41] • [IP: 5.173.152.***]

Służby kierować do głupków piszacych takie komentarze jak poniżej za zaśmiecanie internetu swoimi histerjami 5tys mandatu. Złamany żagiel i zostawić człowieka na wodzie to trzeba być filozofem z internetu. Samemu proszę sobie dryfować dwa dni na chudej desce i później się wypowiadać.

Gość • Poniedziałek [05.09.2022, 22:25:26] • [IP: 37.248.89.***]

zostawić głupka na łasce oceanu... a służby skierować tam gdzie...

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 24 czerwca do końca wakacji w uruchamianych latem miejscach wyczekiwania w Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku, Pobierowie, Międzyzdrojach i Darłowie dodatkowa karetka z ratownikami medycznymi. W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu. Sezonowe karetki wyglądem ani wyposażeniem nie różnią się w żaden sposób od typowych, podstawowych ambulansów WSPR w Szczecinie. Znajdziemy w nich więc m.in. defibrylator, respirator czy autopuls czyli platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej ■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■