POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [05.09.2022, 18:16:30] • Gmina Międzyzdroje

Słupki - widma na DK3. Od ronda w Łunowie do Międzyzdrojów są zasłonięte chaszczami!

Słupki - widma na DK3. Od ronda w Łunowie do Międzyzdrojów są zasłonięte chaszczami!

DK 3( fot. ikamien.pl )

Słupki prowadzące montuje się w celu ułatwienia kierującym, zwłaszcza nocą oraz przy złej pogodzie, orientacji co do szerokości drogi oraz kierunku w jakim prowadzi. Elementy odblaskowe, zamontowane na słupkach pomagają w określeniu trasy przed nami, nawet, gdy zacina ostry deszcz lub panuje gęsta mgła. Tymczasem na odcinku DK3, od ronda w Łunowie do Międzyzdrojów słupki toną w chaszczach i z pewnością nikomu niczego nie ułatwiają.

W zamyśle słupek prowadzący jest dobrze widoczny z dalekiej odległości, dzięki niemu kierowcy mogą w porę zorientować się w trasie i wiedzieć, gdzie pojawia się łuk lub jaka jest szerokość jezdni, podczas trudnej widoczności. Zarządcy zwykle bardzo dbają o to, aby zawsze znalazły się na terenach słabo oświetlonych i na drogach z dużą ilością łuków i zakrętów. Jednak nie wszyscy, bo niewidoczne słupki - widma tkwią bezużytecznie od strony torów kolejowych na odcinku DK3 od ronda w Łunowie do Międzyzdrojów. Jeśli wystąpi tam mgła, to zagrożenie dla jadących tamtędy kierowców jest naprawdę duże. Zaniedbanie w tej kwestii natychmiast powinno być doprowadzone do porządku przez odpowiedzialnych za tę drogę.

Słupki - widma na DK3. Od ronda w Łunowie do Międzyzdrojów są zasłonięte chaszczami!

DK 3( fot. ikamien.pl )

O tym, że stan poboczy oraz słupków prowadzących zależy od organów odpowiadających za ich konserwację, można się przekonać jadąc DW 102. Na tym odcinku aż do Niechorza pobocze jest pięknie przystrzyżone, co zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo jadących tą drogą wojewódzką.

Słupki - widma na DK3. Od ronda w Łunowie do Międzyzdrojów są zasłonięte chaszczami!

DK 3( fot. ikamien.pl )

Słupki - widma na DK3. Od ronda w Łunowie do Międzyzdrojów są zasłonięte chaszczami!

DK 3( fot. ikamien.pl )

Słupki - widma na DK3. Od ronda w Łunowie do Międzyzdrojów są zasłonięte chaszczami!

DW 102 Wzorowa droga i pobocze( fot. ikamien.pl )

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

keriru • Wtorek [06.09.2022, 11:07:25] • [IP: 93.175.161.**]

Od ronda do tablicy Świnoujście miasto odpowiada. Dalej jest wykoszone.

Gość • Wtorek [06.09.2022, 09:14:17] • [IP: 195.205.63.***]

Utrudnienia na tej trasie coraz bardziej nas ograniczają, zwłaszcza, że nowe żółte linie są namalowane na styku i przejazd koło ronda w Łunowie staje się bardzo niebezpieczny.

Gość • Poniedziałek [05.09.2022, 23:07:12] • [IP: 5.173.152.***]

A kto zapłaci za poświęcony czas jak ktoś ma iść z kosą? W niektórych miejscach potrzebują, że płacą za różne rzeczy. Co mają jeść i z czego zapłacą za prąd bo codziennie za prąd kasują. W Szczecinie dzisiaj mówili, że tramwaje miały rachunki za prąd 8mln złotych rocznie a teraz ma być 40milionow po podwyżkach.

Gość • Poniedziałek [05.09.2022, 19:10:02] • [IP: 83.23.186.***]

Ale problem. Kosy sierpy i do roboty

Gość • Poniedziałek [05.09.2022, 18:34:54] • [IP: 45.88.96.**]

Proszę wysłać maila do gddkia w tej sprawie bo nie wiadomo czy czytaja dziesiątki lokalnych portali. Nie każdy ma wiedze i czas by zgłaszać takie tematy to pewnie szybciej będzie wysyłając maila do nich.

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 24 czerwca do końca wakacji w uruchamianych latem miejscach wyczekiwania w Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku, Pobierowie, Międzyzdrojach i Darłowie dodatkowa karetka z ratownikami medycznymi. W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu. Sezonowe karetki wyglądem ani wyposażeniem nie różnią się w żaden sposób od typowych, podstawowych ambulansów WSPR w Szczecinie. Znajdziemy w nich więc m.in. defibrylator, respirator czy autopuls czyli platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej ■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■